12 ur košarke odlično uspelo

Sobotni festival košarke v Podčetrtku so odprli naši najmlajši košarkarji kategorije U9, ki so se v prijateljski tekmi pomerili z vrstniki iz sosednje Rogaške. Otvoritveni met je izvedel župan občine Podčetrtek Peter Misja. Po tekmi U9 je sledilo srečanje moštev U11 že prej omenjenih klubov. Rezultat je bil seveda v drugem planu, omenimo pa lahko, da sta oba kluba dosegla po eno zmago. Za zaključek prvega dela so na parket stopili še vsi otroci, ki trenirajo v naši košarkarski šoli v Kozjem, Pristavi pri Mestinju in Podčetrtku in odigrali medsebojne tekme.

06.JPG

Nato so na parket stopili starejši pionirji, ki so gostili Lenart. Varovanci Reneja Žvana so vodili skozi celotno srečanja in na koncu slavili s 82:61. Prvi strelec tekme je bil Florijan Škorjanc, ki je dosegel 26 točk, 15 jih je dodal Valentin Plevnik, 14 pa Andraž Švigelj.

06.JPG

Del košarkarskega maratona je bil namenjen rekreativnim igralcem, ki imajo ta šport kot vrsto rekreacije. Pridružili pa so se jim tudi Podčetrteški mladinci. Temu je sledila prijateljska tekma med veterani Podčetrtka in Kozjega.

06.JPG

Za uspešen zaključek pa so poskrbeli naši člani, ki so v derbiju ugnali Triglav in skočili na vrh prvenstvene lestvice.

07.JPG
08.JPG