ZLATOROG LAŠKO : TERME OLIMIA PODČETRTEK 74:65

Grenak poraz v Laškem (13. krog, 1.SKL)

Čebular 20, Cerkovnik 14 + 13 skokov, Atanacković 9, Vasilić 6, Strnad 5, Švigelj Ž. 5, Sevšek 3, Maček 3, Škorjanc F., Škorjanc G, Švigelj A., Bizjak

Podčetrtčani so v pomembnem sobotnem obračunu gostovali v Laškem. Še pred gostovanjem v mestu piva in cvetja je bilo med tednom največ prvoligaške pozornosti usmerjeno v sredin obračun med Primorsko in Krko, kjer so na koncu Koprčani z odpovedjo še druge zaporedne tekme dokončno izstopili iz lige. Zaradi velikih finančnih dolgov Koprčanov je bil ta scenarij sicer pričakovan, a je to hkrati velik udarec za Slovensko košarko, ki je že ob tako skromni bazi izgubila še en košarkarski center. Izstop Primorske je dodobra premešal karte na lestvici, saj je komisar lige vse letošnje tekme Koprčanov registriral 20:0 v korist nasprotnika. Podčetrtčanom se je tako brisal poraz in enako kot vsem preostalim ekipam v ligi pripisali dve zmagi. Četa Davorja Brečka je v tekmo proti Zlatorogu krenila optimistično in z veliko željo po zmagi, ki bi Laščane najverjetneje dokončno odpisala v boju za ligo za prvaka. A žal je to ostalo samo pri željah. Začetek srečanja je v dvorani Tri Lilije sicer pripadel ekipi iz Kozjanskega, ki je vodila od prve minute in uvodno četrtino zaključila z vodstvom 17:21. Tudi v nadaljevanju so pobudo imeli Podčetrtčani, ki so vseskozi vodili za nekaj točk in nadzirali potek srečanja. V sami končnici prvega polčasa so se Laščani približali in v zadnjem napadu tudi izenačili, tako da sta ekipi na glavni odmor odšli poravnani na 36:36. Po glavnem odmoru pa se je razmerje moči spremenilo. Ekipa Zlatoroga je najprej na krilih robustnega Ameriškega centra Shane Routta pobegnila na 46:40, nato pa v odločilnih deset minut vstopila s prednostjo 60:55. Če bi za uvodne tri četrtine Podčetrtčanom še lahko dali do neke mere sprejemljivo oceno, pa to nikakor ne moremo trditi za zadnjih deset minut. Košarkarji iz Obsotelja so se v zadnji četrtini začeli zatekati k individualnim akcijam, nikakor pa tudi niso mogli zadeti z razdalje. Slab met za tri pa jih je sicer že spremljal celoten obračun (6/28), a v končnici je bilo to še dodatno izrazito. Laščani so ponujeno izkoristili in v zaključku brez težav prišli do svoje šeste zmage v sezoni. Pri Podčetrtčani sta bila razpoložena zgolj Sandi Čebular (20 točk) in Anže Cerkovnik (14 točk in 13 skokov), kar pa je bilo seveda premalo za novi točki. Pri Laščanih je še eno dominantno predstavo pokazal, odkritje te sezone, Američan Shane Routt, ki je tekmo zaključil pri 22 točka in 14 skokih in je trenutno po indeksu učinkovitosti prvi igralec lige. Naslednji obračun čaka Podčetrtčane še v tem koledarskem letu, saj jih že v torek prihaja v Podčetrtek ekipa Heliosa.