TERME OLIMIA PODČETRTEK : HOPSI 74:91

Nepričakovan poraz proti Hopsom (16. krog, 1.SKL)

Atanacković 20, Čebular 13, Maček 11, Strnad 9, Vasilić 8, Cerkovnik 6, Švigelj 5, Škorjanc G. 5, Bizjak, Sevšek, Škorjanc F., Boršič

Košarkarji Podčetrtka so v prvi izmed zadnjih treh tekem rednega dela sezone na domačem parketu gostili Hopse iz Polzele. Glede na stanje na lestvici in prednost domačega parketa je bila vloga favoritov jasno na strani Podčetrtčanov. A šport je seveda nepredvidljiv in varovanci trenerja Davorja Brečka so tokrat to tudi izkusili. Pred tekmo je bilo jasno, da zmaga prinaša domači ekipi ogromno, saj bi si z njo na strežaj odprla vrata lige za prvaka. Hopsi so se na drugi strani že sprijaznili, da se bodo v drugem delu sezone borili v ligi za obstanek, saj nimajo več možnosti za preboj med najboljših pet ekip rednega dela sezone. Podčetrtčani so v zadnjem krogu odigrali srečanje s Heliosom brez štirih nosilcev igre (Vasilić, Maček, Čebular in Strnad), a so se do sobotne tekme s Polzeljani vsi vrnili nazaj v kader. Že uvod v tekmo pa je pokazal, da so gostje prišli v Podčetrtek vse prej kot z belo zastavo. Varovanci trenerja Boštjana Kuharja so si prvo občutnejšo prednost priigrali v sedmi minuti po košu Josipa Mikulića, ko so povedli s 11:17. Nato so prednost držali vse tja do uvodnih minut druge četrtine, ko so jih Podčetrtčani najprej ujeli, nato pa s serijo košev z razdalje povedli z 32:25. Domači so do odmora prednost zadržali v svojo korist (39:34), a začetek drugega dela je zopet prinesel pobudo Hopsov. Veliko preglavic je domači obrambi povzročal predvsem Žan Kosić, ki je še lani branil barve Podčetrtčanov. V 25. minuti so gostje povedli s 48:53, a podobno kot v prvem delu igre so košarkarji iz Obsotelja po zaostanku znova zaigrali bolje in v 29. minuti obrnili na 66:61. A kar se je dogajalo v nadaljevanju bodo Podčetrtčani verjetno poizkušali čim prej pozabiti. Po seriji zelo dvomljivih odločitev neizkušene sodnice Diane Lapanović je najbolj razpoložen igralec v domačih vrstah Simo Atanacković moral na klop zaradi petih osebnih napak. Obenem je bil zaradi nestrinjanja z odločitvami in dveh prejetih tehničnih napak v razmaku nekaj minut izključen še trener Davor Brečko. Seveda je vse skupaj slabo vplivalo tudi na igro Podčetrtčanov v nadaljevanju, kjer so vse vajeti prevzeli gostje in z delnim izidom 4:22 v 37. minuti pobegnili na neulovljivih 70:83. Domači so v zaključku poizkušali na silo zmanjšati razliko, a neobremenjeni gostje so zadeva z vseh položajev in prednost je do konca srečanja samo še naraščala (74:91). Takšen zaključek je bil seveda šok za domače, ki so si sedaj izbrali veliko težjo pot do lige za prvaka. Pri Podčetrtku je bil ob koncu najboljši strelec Simo Atanacković, ki pa večino zadnje četrtine zaradi petih osebnih napak sploh ni igral. Gostujoči igralci so se zelo dobro pripravili na Sandija Čebularja, ki je tekmo sicer končal pri 13 točkah, a za to porabil kar 21 metov. Pri Polzeljanih je bil prvi strelec že prej omenjeni Žan Kosič (24 točk in 11 asistenc). Do konca rednega dela sta sedaj še dva kroga. Podčetrtčane čaka težko delo, saj najprej odhajajo v goste k Šenčurju, nato pa v odločilni tekmi gostijo Rogaško. Podčetrtčani bodo seveda z enim očesom pogledovali tudi proti rezultatom Šentjurja. Ti dve ekipi se bosta v zadnjih dveh krogih udarili za peto mesto, ki še vodi v ligo za prvaka. Res pa je, da tudi Šentjurčani nimajo lahkega dela, saj najprej odhajajo v goste k vodilni Krki in nato jih čaka še gostovanje pri Polzeli. Vložek v zadnjih dveh krogih bo zato velik, saj liga za prvaka prinaša olajšanje, medtem ko si verjetno nobena od obeh moštev ne želi trdega boja za ohranitev prvoligaškega statusa.