ŠENČUR : TERME OLIMIA PODČETRTEK 83:97

Navdihujoča predstava v Šenčurju (17. krog, 1.SKL)

Strnad 28, Čebular 23, Atanacković 14, Vasilić 11, Cerkovnik 8, Maček 8, Švigelj 5, Bizjak, Škorjanc G., Sevšek, Boršič, Kitak

Košarkarje Podčetrtka je po bolečem domačem porazu proti Hopsom čakalo neugodno gostovanje pri Šenčurju. Slednji do tekme s Podčetrtčani letos še sploh niso izgubili srečanja na domačem terenu, zaradi česar so skozi celotno sezono tudi pri samem vrhu prvenstvene lestvice. Tekma je imela za Podčetrtčane veliko večji rezultatski pomen kot za domače, saj je Šenčur že nekaj krogov zanesljivo uvrščen v ligo za prvaka, medtem ko Obsoteljski košarkarji bijejo dvoboj za zadnjo vstopnico tja s Šentjurjem. Šentjurčani so med tednom zanesljivo izgubili z vodilno Krko, zato je bilo pred srečanjem jasno, da zmaga Podčetrtčanom skoraj zagotovo prinaša uvrstitev med najboljših šest ekip v državi. Domače moštvo je v tekmo vstopilo oslabljeno, saj sta manjkala Dino Murić in Ramo Rizvić, ki sta glavna nosilca igre Šenčurja. Podčetrtčani so kljub težavami s poškodbami nekaterih igralcev v goste odpotovali v popolni zasedbi in z jasnim namenom po zmagi, ki bi olajšala delo v nepredvidljivem zadnjem krogu. A uvod je potekal vse prej kot po željah varovancev Davorja Brečka. Domače moštvo je imelo vseskozi rahlo pobudo, v 14. minuti pa polaganju Jana Strmčnika nevarno pobegnilo na +11 (38:27). Le nekaj minut kasneje je semafor kazal 41:29, Podčetrtčani pa v obrambi nikakor niso uspeli ustaviti razigranih Šenčurjanov. Toda takrat je ob pravem času na sceno stopil kapetan Nejc Strnad in v pičlih štirih minutah, s serijo trojk, nanizal enajst točk, kar je Podčetrtčane popeljalo do vodstva ob polčasu 45:47. Po glavnem odmoru se je razigranemu Nejcu Strnadu pridružil še Sandi Čebular in ob raznovrstni igri je prednost v 25. minuti hitro narastla na 50:64. Visoke prednosti pa se Podčetrtčani niso ustrašili in z dobro igro nadaljevali tudi proti končnici tekme. Ko je v 35. minuti po odlični akciji zadel trojko še Simo Atanacković je ob rezultatu 68:84 bilo večini v dvorani jasno, da je tekma odločena. Kljub vsemu so Podčetrtčani zavzeto odigrali vse tja do zadnjih sekund, saj jim bo, po enem izmed možnih scenarijev, v zadnjem krogu pomembna tudi koš razlika. Končnih 83:97 je vsekakor pozitivno presenečenje, saj tako zanesljive zmage v Šenčurju ni mogel nihče predvideti. Prvo ime tekme je bil vsekakor Nejc Strnad, ki je v svoji predstavi sezone tekmo zaključil pri 28 točkah. Kljub temu, da je kapetan Podčetrtčanov v zadnjem času, po bolezni, iskal pravo formo, jo je ujel v zelo pomembnem trenutku, saj je deseta zmaga zelo približala uvrstitev v ligo za prvaka. Še eno vrhunsko predstavo v nizu je dodal še Sandi Čebular, ki je 23 točkam dodal še 7 skokov in 6 podaj. Mejo desetih točk sta presegla še Simo Atanacković (14 točk) in prebujeni Milojko Vasilić (11 točk), ekipa pa je skupaj dosegla kar 12 trojk. Sedaj bo zadnji krog za Podčetrtčane veliko bolj miren, kot bi to bil v primeru poraza v Šenčurju. Zavoljo zmage bodo v zadnjem krogu sami odločali o svoji usodi, saj bi si z zmago proti Rogaški, brez kalkulacij, zagotovili mesto v ligi za prvaka. Tja jih vodi tudi poraz v zadnjem krogu. A v kolikor Šentjur ob tem v gosteh zmaga Hopse, bo o zadnji vstopnici v zgornji del tabele odločala medsebojna koš razlika. To je zaenkrat krepko na strani Podčetrtka (Podčetrtek +59, Šentjur -14) in Šentjurčane v zadnjem krogu tako reši samo še mali čudež. V zadnjem krogu bo tako največji lokalni derbi za Podčetrtčane imel še dodaten po zmagi, ki bi bila pika na i uspešno odigranem rednemu delu sezone.