PRIMORSKA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 79:67

18. krog, 1.SKL

Davis 22, Zupan 13, Cerkovnik 8 + 11 skokov, Švigelj Ž. 7, Radunović 7, Špaleta 7, Strnad 3, Sevšek, Boršič, Reberšak, Švigelj A.

Gostovanje košarkarjev Podčetrtka v Kopru je bilo bolj ali manj formalnega značaja, saj tekma zadnjega kroga rednega dela sezone ni bila več pomembna ne za eno in ne za drugo ekipo. Koprčani imajo kljub velikim finančnim težavam in odhodom glavnih nosilcev igre še vedno visoke ambicije, saj so redni del domačega prvenstva zaključili na vodilni poziciji, v ABA ligi pa so še vedno v kombinacijah za zaključni turnir. Podčetrtčani so na najdaljše gostovanje v sezoni krenili brez poškodovanega Žana Kosiča, je pa zato trener Bojan Lazić, tokrat že lahko računal na novinca v Podčetrtškem dresu Mihajla Radunovića. Črnogorec je v svoji karieri nastopal za Budučnost, Mornar in Lovčen, nazadnje pa je branil barve španskega nižjeligaša Azqueca je okrepil ekipo na poziciji krilnega centra. Kljub dejstvu, da srečanje ni imelo večjega rezultatskega pomena se je v dvorani Bonifika zbralo kakšnih 600 gledalcev. Uvod v srečanje je pripadel Podčetrtčanom, ki so na krilih razpoloženega organizatorja igre Američana Jawana Davisa povedli s 7:13. V nadaljevanju so favorizirani domačini vendarle začeli postavljati stvari na svoje mesto. Do konca prve četrtine so najprej povedli s 18:16, do polčasa pa si nato priigrali prednost +12 (43:31). Začetek drugega polčasa so Koprčani odprli odločno in z delnim izidom 8:0 pobegnili na 51:31. Gostje iz Podčetrtka so se po visoki prednosti domačih prebudili in v 34. minuti prednost znižali na 66:54. A sledil je hiter odgovor Primorske, s trojko Sterlinga Gibbsa, ter dvema zaporednima košema Aleksandra Lazića, kar je dokončno odločilo srečanje. Na koncu so Podčetrtčani nekoliko ublažili poraz, a za kaj več tokrat ni bilo možnosti. V vrstah Podčetrtka je strelsko izstopal Jawan Davis z 22 koši, pri domačih pa je bil prvi strelec Sterling Gibbs s 17 točkami. Redni del sezone je s tem končan. Edino vprašanje, ki je bilo v zadnjem krogu še odprto je bilo kdo bo zadnji potnik v ligo za prvaka. V neposrednem obračunu so Hopsi doma ugnali Šenčur, ki se bo tako poleg Šentjurja, Laškega in Podčetrtka boril za obstanek. Podčetrtčane sedaj najprej čaka dvotedenski premor, nato pa sledi devet krogov lige za obstanek, kjer bodo »termalci« poizkušali zadržati status prvoligašev. Igralci iz Kozjanskega kljub le eni zmagi v rednem delu sezone niso daleč stran od željenega cilja, le v odločilnih devetih krogih lige za obstanek bo potrebno, da ekipa iztisne iz sebe tisto največ kar lahko.