TERME OLIMIA PODČETRTEK : ZLATOROG 84:81

Domača zmaga proti Laščanom (4. krog, 1.SKL)

Čebular 24, Strnad 24, Atanacković 17, Cerkovnik 7, Maček 6, Švigelj Ž. 4, Vasilić 2, Sevšek, Škorjanc F., Škorjanc G., Švigelj A.

V lokalnem derbiju so v Podčetrtek prišli košarkarji Zlatoroga iz Laškega, ki so v uvodu premagali Hopse, nato pa tesno izgubili z Rogaško in nazadnje bili poraženi v Šentjurju. V tekmo so Podčetrtčani krenili brez Marka Popadića, medtem ko je Matic Maček stisnil zobe in nastopil. Košarkarji Podčetrtka so pred domačo publiko začeli izjemno in si že do 10. minute priigrali visoko prednost + 17 (28:11). Izjemno razpoložen za igro je bil predvsem Nejc Strnad, ki je nato do polčasa dosegel že 20 od svojih končnih 24 točk. Laščani so do polčasa prednost nato prepolovili (45:36), a vseeno se ni zdelo, da glede na pokazano lahko ogrozijo domače v drugem delu. Toda v nadaljevanju je moštvo, ki ga vodi Robi Ribežl zaigralo bolje. Razigral se je predvsem njihov prvi strelec center Američan Logan Shane Routt (25 točk, 19 skokov), ki je bil nerešljiva uganka po košem. Na drugi strani je v drugem polčasu domači voz najbolj vlekel Sandi Čebular (24 točk), preko katerega je šlo večino uspešnih napadov Podčetrtčanov. Ko je slabe štiri minute in pol pred koncem Simo Atanacković zadel za 77:63 je večina v dvorani že videla zanesljivo zmago domačih. A gostje se niso predali in minuto pred koncem znižali na 80:75. Sledila je napeta končnica v kateri je kapetan gostov Tomaž Jereb imel celo met za popoln preobrat, a je na srečo domačih zgrešil. Nejc Strnad je nato mirno izvajal proste mete, a Laščani so kljub vsemu s trojkami nekaj sekund pred koncem prišli celo do meta za izenačenje, a poizkus Američana Bryana Bensona je bil bolj met iz obupa, kot resen poizkus. Če potegnemo črto lahko rečemo, da so Podčetrtčani večino tekme bili boljši tekmec in so prišli do zaslužene zmage, a tekma se igra do zadnjih sekund, zato bo treba biti na takšnih »že dobljenih tekmah«, v končnici bolj pazljiv. Po štirih dvobojih imajo igralci iz Obsotelja sedaj na svojem računi tri zmage in poraz, kar je seveda dobra popotnica za nadaljevanje.