TERME OLIMIA PODČETRTEK : HELIOS SUNS 76:73, po podaljšku

Pomembna zmaga proti Heliosu (6. krog, zaostala tekma)

Čebular 17, Cerkovnik 14, Maček 13, Atanacković 11 + 14 skokov, Vasilić 9, Škorjanc G. 6, Švigelj Ž. 4, Strnad 2, Škorjanc F., Sevšek, Bizjak, Švigelj A.

V zaostali tekmi šestega kroga so Podčetrtčani pripravili prijetno presenečenje in ugnali favorizirane Domžalčane. To je sploh prva zmaga Podčetrtškega kluba v prvoligaškem ali pokalnem tekmovanju proti Heliosu, tako da sta sedaj na seznamu »nepremaganih« samo še Krka in Olimpija. S to zmago so varovanci trenerja Davorja Brečka prekinili serijo treh zaporednih porazov in dosegli pomembni točki v boju za ligo za prvaka. Domžalčani so prišli v Podčetrtek nekoliko oslabljeni, saj v kadru za nastop ni bilo njihovega prvega strelca in reprezentanta Blaža Mahkovica, ter obeh Američanov Josepha Kaleba in novinca Keelya Reginalda. Podčetrtčani so bili na drugi strani zelo razočarani po porazu proti Zlatorogu in so se zavedali dejstva, da bo nekoliko nepričakovano izgubljeni dve točki v boju za ligo za prvaka potrebno nadomestiti z zmago proti enemu izmed favoritov. Tekmo na domačem parketu so košarkarji Podčetrtka odprli dobro in si v uvodnih minutah priigrali prednost 10:5. Žal so sledile črne minute domačih in igralci Heliosa so z delnim izidom kar 14:0 preobrnili na 10:19. Favorizirani Helios je nato kontroliral potek tekme vse tja do 14. minute, ko so po košu Bineta Prepeliča povedli s 23:33. A podobni strelski mrk kot so doživeli Podčetrtčani na samem začetku srečanja, tokrat poti do obroča nekaj minut zapored nikakor niso našli Domžalčani, kar so domači izkoristili ter s serijo desetih točk izenačili na 33:33. Polčas je tesno pripadel gostom (35:37), nadaljevanje srečanja pa je bilo vseskozi izenačeno. Ekipi sta se praktično celoten drugi polčas izmenjevali v vodstvu, kar je privedlo do napete končnice. Štirideset sekund pred koncem je Anže Cerkovnik zadel za vodstvo 64:62, a je nato Šmarčan v vrstah Heliosa Tadej Ferme z dvema zadetima prostima metoma izenačil. Ker sta Matic Maček in Aljaž Bratec v zadnjih dveh napadih zapravila priložnosti svojih ekip je tekmo odločal podaljšek. V dodatnih petih minutah so Podčetrtčani imeli vseskozi pobudo, a odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih tridesetih sekundah, ko je na sceno stopil Simo Atanacković. Slednji je bil celotno srečanje zelo zadržan in nerazpoložen za met, a na koncu se izkazal za moža odločitve. Najprej je za izenačenje na 73:73 zadel z metom izpod obroča, nato pa v zadnjem napadu, ob zvoku sirene, zadel za 76:73. Gostje so nato imeli še tri sekunde za izenačenje, a je Tadej Ferme zgrešil met za tri točke in slavje domačih se je lahko začelo. Najbolj razpoložen posameznik košarkarjev iz Obsotelja je bil ponovno Sandi Čebular s 17 točkami, s svojo sezono kariere pa nadaljuje tudi Anže Cerkovnik (14 točk), ki je še desetič letos presegel mejo desetih točk in pomembno pripomogel, da je zmaga ostala doma. Na drugi strani je bil prvi strelec Heliosa Daniel Vujasinović, ki je ob štirih trojkah in tekmo zaključil pri 18 točkah. Deveta zmaga v sezoni je Podčetrtčanom zopet nekoliko širše odprla vrata lige za prvaka, a odločali bodo zadnji štirje krogi, kjer se lahko zgodi še marsikaj. Sedaj bodo košarkarji s Kozjanskega imeli nekaj premora, saj jih naslednja tekma čaka šele 15. 1., ko bo na vrsti »povratna« tekma pri Heliosu v Domžalah.