Kot prva tuja okrepitev v zgodovini kluba prihaja Američan Ashton Gibbs

Vrste našega prvoligaša je okrepil Američan Ashton Gibbs, 27-letni in 188 cm visoki organizator igre.

Leta 2009 je z Ameriško reprezentanco U19 postal svetovni mladinski prvak. Pred letošnjo sezono želel postati član razvojne ekipe lige NBA Fort Wayne Mad Ants, a mu to ni uspelo, lansko sezono pa je nastopal pri mehiškem klubu Vaqueros de Agua Prieta, pri katerem je imel povprečje 20,8 točke, 2,7 podaje in 1,5 skoka.

Za Gibbsa bo to četrta postojanka v Evropi. Predtem se je preizkušal pri grškem Panioniosu, španskem Ourenseju in romunski Steaui.

Dobrodošel Ashton!

aston.jpg