BRINOX MEDVODE : TERME OLIMIA PODČETRTEK 53:60

2. SKL, 5. krog

Naša ekipa je na Notranjsko krenila v popolni zasedbi, saj so vsi igralci sanirali poškodbe. Medvodam je v lanski sezoni uspel preboj iz tretje v drugo ligo, v uvodnih krogih pa so z dvema zmagama in porazom pokazali, da jih vsekakor nihče izmed favoritov ne sme podcenjevati.

To so Podčetrtčani izkusili že v uvodni četrtini, ko so slabo odprli tekmo in varovancem Igorja Pučka dovolili, da pobegnejo na +8 (19:11).

V odmoru med četrtinama so napotki Tihomirja Tabaka  očitno zalegli, saj so košarkarji iz Kozjanskega naredili delni izid 12:0 in v 13. minuti povedli s 19:23.

Do polčasa smo nato gledali izenačeno srečanje, v 23. minuti pa so igralci Medvod znova nevarno pobegnili na +11 (44:33). Toda sledil je nov odgovor Podčetrtčanov z delnim izidom 13:0 in rezultatska prednost je bila zopet na strani gostov. Na srečo se je slaba strelska forma domačih nadaljevala tudi v zaključku tekme, Podčetrtčani pa so ponujeno izkoristili in dobre tri minute pred koncem, po trojki Tadeja Tabaka, pobegnili na neulovljivih 49:60. V zadnjih minutah so domači uspeli nekoliko ublažiti poraz, toda zmagovalec je bil takrat že odločen.

Prvi strelec v vrstah Podčetrtških košarkarjev je bil znova kapetan Nejc Strnad, ki je dosegel 13 točk, z 12 točkami pa mu je sledil Jernej Pešič.