Tinex Medvode : Terme Olimia
60 - 78 (11-11 14-17 17-26 18-24)

Strelci KK Podčetrtek:
Abramovič 24, Maček 20, Pungartnik 10, Trupaj 9, Štahl 7, Globovnik 2, Hunski 2, Brčina 2, Teržan 2, Razboršek, Gobec, Hrovat

Naši košarkarji so na zadnji tekmi prvega dela 2. SKL ugnali ekipo Tinexa iz Medvod in dosegli še eno pomembno gostujočo zmago prosti moštvu, ki je na lestvici mesto za našimi igralci. Zmaga je bila dosežena nekoliko lažje od pričakovanj, saj so varovanci Franca Rozmana skoraj čez celotno srečanje nadzirali potek igre in nekajkrat že imeli prednost višjo od dvajsetih točk. Začetek tekme je pripadel gostom iz Podčetrtka, ki so si v dobrih štirih minutah priigrali prednost 2:8. Kakšnih 100 ljubiteljev košarke, ki so se zbrali v športni dvorani Medvode, je nato v nadaljevanju videlo boljšo igro svojega moštva, ki je do konca četrtine uspelo izenačiti. Rezultat 11:11 po prvi četrtini pa pove, da sta obe moštvi slabo zadevali v napadu. V drugi četrtini je nato domača ekipa začela bolje in držal minimalno vodstvo 14. minute, nato pa sta se razigrala Abramovič (24) in Maček (20) in ekipo Podčetrtka popeljala v vodstvo, ki so ga zadržali do glavnega odmora (25:28). Po polčasu se je tehtnica počasi a vztrajno začela pomikati na stran naših košarkarjev. V sredini tretje četrtine je v samo treh minutah sledil delni izid 2:13 za Podčetrtčane, ki so to prednost do konca četrtine še nekoliko povečali. Tudi zadnja četrtina je bila v popolni kontroli in šesta zmaga Podčetrtka v letošnji sezoni je bila v žepu.

Najboljši strelec je bil ponovno Abramovič s 24 točkami, 20 pa jih je dodal Maček. Pri gostih je največ točk dosegel Robi Babič, ki je zabeležil 12 točk.

Trener Franc Rozman je tako v drugem poskusu dočakal zmago in po tekmi za portal Slovenska košarka povedal: "Tekmo smo pričeli dobro. V bistvu smo od samega začetka vodili. Dobili smo tri četrtine, ena pa je bila neodločena. Kljub temu, da smo slabše trenirali v zadnjem tednu, udeležba na treningu namreč ni bila dobra, smo solidno in dobro v posameznih trenutkih odigrali v obrambi. Kar je na koncu prineslo tudi tak rezultat kot je. Predvsem sem zadovoljen, ker nismo dobili veliko košev. Zadeli smo nekaj odprtih metov za 3 točke in naredili razliko. Mislim, da smo zasluženo zmagali. Zopet ne bi izpostavljal nobenega od svojih igralcev. Pomembno mi je, da nosilci ekipe dajo svoj maksimum, ki ga morajo dati. Vsi ostali, ki imajo običajno manjšo minutažo, pa da pomagajo moštvu do zmage. Na koncu je bistveno, da ekipa zmaga in odigra čim bolje. Pohvalil bi vse igralce."

Najboljši igralec Medvod v dosedanjem delu tekmovanja Dejan Bunčič, ki tokrat ni imel svojega večera, pa je o tekmi odkrito povedal: "Prvič v življenju sem si želel premora, ker toliko porazov zaporedoma še nismo doživeli. Tako da nam bo le-ta prav prišel, da malce treniramo in razmislimo. Da pozabimo na vse skupaj in po novem letu začnemo novo obdobje. Čestital bi gostom za lepo zmago, saj so nas le-ti dobesedno potolkli."