ČLANI: 2.SKL, 14. krog

Gledalcev 60

Šenčur : Terme Olimia

Strelci KK Podčetrtek:
Maček 16, Abramovič 15, Gobec 13, Hunski 11, Trupaj 10, Teržan 9, Pngartnik 5, Globovnik 3, Brčina 3, Razboršek, Hrovat, Kolar

Prva tekma drugega dela prvenstva je Podčetrtčanom prinesla poraz proti favoriziranem Šenčurju, vendar so se varovanci trenerja Franca Rozmana, za razliko od prve medsebojne tekme (68:98), veliko bolje upirali Gorenjcem. Ob nekoliko bolj zbrani igri v zadnjih minutah pa bi lahko dve točki celo romali na Štajersko.

Naša ekipa je pod vodstvom novega trenerja v času premora pilila formo v domači dvorani, izvedene pa so bile tudi nekajdnevne priprave v Tuhlju, kjer je moštvo poleg treningov odigralo tudi prijateljsko tekmo s hrvaškim prvoligašem Zabokom. Omeniti velja tudi, da se je ekipi že v zadnji tekmi proti Medvodam pridružil stari znanec Podčetrtške košarke Boštjan Ceraj, ki bo v prihodnje v klubu opravljal vlogo pomočnika članskega trenerja. V Šenčur so tako optimističnih napovedi potovali vsi, razen poškodovanega Štahla.

Prve minute tekme so pripadle Podčetrtčanom, ki so v drugi minuti po košu Pungartnika povedli s 2:6. Nato je sledilo obdobje v katerem so domačini vzpostavili ravnotežje, ter si do konca prvih desetih minut priigrali prednost +2. V drugi četrtini so nato naši igralci zopet bolje začeli, toda v zaključnih štirih minutah so domači strnili vrste in si do polčasa predvsem preko razpoloženega Eržena (19, 9 skokov) in Blaževiča (17) priigrali sedem točk naskoka (47:40). Toda šele nadaljevanje srečanja je v naslednjih desetih minutah odločilno vplivalo na končni izid. Šenčur je v prvih osmih minutah tretje četrtine naredil delni izid 15:5 in vodstvo gostov je po treh četrtinah naraslo na naizgled neulovljivih 67:52. Toda naši igralci se niso udali. Trener Rozman je vseskozi z rotacijo poskušal najti razpoloženo petorko in jo na koncu tudi našel. Z borbeno igro in koši ta večer razigranega Gobca (13) ter trojkami Hunskega (11) so se naši igralci dvajset sekund pred koncem srečanja po zadetim dodatnim prostim metom Gobca vrnili na samo dve točki zaostanka (86:84). Toda za kaj več je pri Podčetrtčanih zmanjkalo zbranosti, roka je zadrhtela in domačini so z uspešnim izvajanjem prostih metov tekmo težje od pričakovanj zaključili v svojo korist.

Šenčur se je s to zmago povzpel na tretje mesto, igralci Podčetrtka pa so ohranili deveto mesto na prvenstveni lestvici. Najboljši strelec pri Podčetrtku je bil Maček s 16 točkami. Pohvaliti pa velja tudi Gobca in Hunskega, ki sta prikazala eno boljših predstav v letošnji sezoni.

Trener Podčetrtčanov Franc Rozman je za portal Slovenska košarka povedal: "Tri četrtine tekme smo igrali v manjšem krču in nesproščeno. Nato smo imeli težave pod košem, kjer smo izgubili skok. Imeli smo namreč 13 skokov manj kot oni. Potem smo k temu dodali še 2 tehnični napaki. Takšno ekipo Šenčurja, ki ima dva kvalitetna igralca pod košem je bilo težko premagati. Proti koncu smo se približali le na nekaj točk razlike, vendar nismo dovolj kakovostno odigrali v obrambi in tudi v napadu (v končnici). Zaslužena zmaga domačinov, ki so več ali manj vodili skozi celotno srečanje.