Postojna : Terme Olimia
74 - 69 (23-16 16-13 17-25 18-15)

Strelci KK Podčetrtek:
Abramovič 22, Brčina 12, Maček 9, Pungartnik 8, Trupaj 6, Globovnik 6, Teržan 6, Hunski, Gobec, Razboršek, Kolar, Debeljak

Sobotno gostovanje naših igralcev v Postojni je bilo glede na potek dogodkov na igrišču zelo podobno gostovanju proti Šenčurju prejšnji teden. Tudi to pot so Podčetrtški košarkarji po slabšem začetku stopnjevali ritem igre in v napeti končnici še osmič letos izgubili.

Trener Rozman je tokrat imel na voljo vse igralce, razen že nekaj časa poškodovanega Štahla. Naša ekipa je v telovadnici Šolskega centra Postojna bolje krenili v srečanje, a so domači kmalu vzpostavili ravnotežje na parketu in po košu Miloviča v peti minuti prve četrtine izid izenačili na 8:8. Nato so domači na krilih Podboja, ki je v naslednjih petih minutah dosegel sedem točk, zaigrali še nekoliko bolje v napadu in si do konca četrtine priigrali prednost sedmih točk (23:16).

V drugi četrtini je ekipa Postojne vseskozi ohranjala vodstvo, ki so si ga priigrali v prvih desetih minutah igre, v sami končnici prvega polčasa pa še nekoliko dodali in ob polčasu pobegnili našim košarkarjem na prednost desetih točk (39:29).

Po glavnem odmoru so gostje iz Podčetrtka vendarle pokazali nekoliko več agresije v obrambi in zbranosti v napadu ter po košu Trupaja v pičlih štirih minutah izničili prednost desetih točk domačinov ter izenačili na 41:41, kar je prisililo domačega stratega Predraga Miloviča, da vzame minuto odmora. Dobra igra v začetku drugega polčasa pa je vlila še nekaj dodatne samozavesti igralcem zunanje linije Podčetrtka in stekel je tudi met iz razdalje, ki je bil v prvem polčasu tudi največji razlog za zaostanek, saj je bila igra pod obročem dokaj enakovredna. Do konca tretje četrtine je Podčetrtek po seriji košev Abramoviča (22) nekajkrat tudi povedel, vendar je sam zaključek zopet pripadel domačinom, ki so v zadnjih deset minut vstopili z minimalno prednostjo enega koša (56:54).

Za zadnjo četrtino je trener Rozman na parket postavil petorko Maček, Globovnik, Trupaj, Brčina in Abramovič. Ta je odlično funkcionirala v napadu in obrambi ter šest minut pred koncem srečanja po košu Abramoviča povedla s 59:63. Toda domačini so se zopet pobrali in dve minuti pred koncem je semafor kazal ponovno v njihovo prid (66:65). Dve minute pred koncem je bila tekma tako povsem odprta. Prednost ene točke (vmes sta še vsak na svoji strani zadela Maček in Zalar) je ostala na semaforju vse do 22 sekund pred koncem, ko je met za dve točki še enkrat zadel Zalar in popeljal svojo ekipo na +3 (70:67). Podčetrtčani so imeli zadnji napad v katerem bi lahko izid izenačili, vendar sta Brčina in nato še Maček zgrešila met za tri točke. Domači so nato v sami končnici uspešno izvajali taktične osebne napake Podčetrtčanov in si priigrali še enajsto zmago v letošnji sezoni, ki jih ohranja v igri za najvišja mesta.

Kljub porazu so varovanci Rozmana prikazali napredek v igri in na dveh težkih gostovanjih v začetku drugega dela zabeležili dva tesna poraza proti favoriziranima Šenčurju in Postojni. Prva violina napada Podčetrtka je bil zopet Abramovič, ki je s 22 točkami še enkrat več dokazal, da je letos v izvrstni formi.

Trener Franc Rozman je po srečanju za portal Slovenska košarka povedal: "Prvi polčas smo začeli slabše. Prejeli smo preveč košev. Po dogovoru v garderobi smo v zadnjih dveh četrtinah igro izboljšali. V sklepni četrtini smo tudi povedli, vendar nam na koncu ni bila naklonjena sreča. Tako, da so domačini odnesli zmago. Ne bi pa bilo nezasluženo, če bi mi to srečanje dobili. Tokrat bi pohvalil igralce, ki so nosili večji del bremena na sebi. Sedaj se že pripravljamo na naslednjo tekmo z Hrastnikom, ki bo pomembnejša od te. Sicer pa smo slabo izvajali proste mete in tudi met iz igre je bil nasplošno slabši."