ČLANI: 2.SKL, 16. krog

Gledalcev 130

Terme Olimia : Hrastnik

Strelci KK Podčetrtek:
Abramovič 21, Trupaj 17, Maček 13 (10skokov), Hunski 11, Pungartnik 10, Brčina 8, Globovnik 2, Teržan 2, Gobec, Razboršek, Štahl, Hrovat

Po predhodnih neuspelih poizkusih (v lanskih dveh pokalnih srečanjih in letošnjem ligaškem) je v četrtem poskusu ekipa Podčetrtka na domačem parketu vendarle ugnala Hrastnik. Varovanci Franca Rozmana so bili praktično skozi vso srečanje boljši nasprotnik in so zasluženo slavili sedmo zmago v letošnji sezoni in skočili na sedmo mesto. Tekma je bila velikega pomena za obe ekipi, saj sta bili moštvi pred to tekmo izenačeni po številu točk na lestvici, zmaga pa je našim košarkarjem prinesla manjšo prednost pred tekmecem v boju za sredino lestvice.

Še pred prvim sodnikovim žvižgom je dvorana poklonila minuta molka našemu dolgoletnemu aktivnemu članu košarkarskega kluba Podčetrtek Marjanu Šviglinu in se mu še enkrat zahvalila za ves njegov prispevek k napredku kluba.

Okoli 150 gledalcev je v športni dvorani Podčetrtek videlo boljši uvod gostov iz Hrastnika. Ti so si v prvih petih minutah priigrali štiri točke naskoka (10:6). Domači igralci so po minuti odmora zaigrali bolje in po dveh trojkah Abramoviča in Hunskega najprej v osmi minuti prevzeli vodstvo in ga do konca četrtine z dobro igro pod obročem samo še povečali na 17:12.

V drugo četrtino so naši košarkarji vstopili še odločneje in si predvsem na krilih ta večer zelo razpoloženega Trupaja hitro priigrali enajst točk naskoka (30:19). Hrastnik, ki je že vrsto let stabilen drugoligaš, pa je seveda moštvo, ki zna izkoristiti nihanja v igri. Nekoliko slabši zaključek polčasa domačinov so izkoristili in zmanjšali zaostanek na -7 (40:33).

V četrtini po glavnem odmoru pa smo na parketu videli podobno sliko kot v prvem delu. Domači igralci so imeli vseskozi »varno« prednost, gostje pa se z le tremi razpoloženimi igralci (Džombič, Ovnik, Percel) nikakor niso uspeli približati. Še najbolj jim je to uspelo ravno v zaključku tretje četrtine, kjer so se po seriji uspešno zaključenih napadov približali Podčetrtčanom na pet točk zaostanka (63:58).

Zadnjih deset minut srečanja je bilo tako kljub boljši in raznovrstnejši igri naših igralcev odprto. Toda nekoliko daljša klop, več razpoloženih igralcev, boljša igra pod košem in dober met za tri točke (8/19) so tehtnico vseeno prevesili na stran domačih igralcev, ki so najprej pobegnili na +13 (78:65), nato pa tekmo mirno pripeljali do konca.

Pri Podčetrtčanih je kar pet igralcev preseglo mejo desetih točk, najboljši strelec pa je bil ponovno Robi Abramovič, ki ga kljub dejstvu, da je najnevarnejši igralec ekipe, gostujoča moštva ne uspejo zaustaviti. Pohvaliti velja tudi kapetana Boštjana Trupaja, ki je pokazal eno boljših predstav letos in organizatorja igre Andreja Mačka, ki je 13 točkam dodal še 10 skokov.

Letošnja okrepitev Uroš Globovnik je po srečanju za portal Slovenska košarka povedal: "Po nervoznem začetku in prvih minutah smo kaj hitro prevzeli pobudo in narekovali ritem skozi celotno srečanje. Gostje so se nam nekajkrat nevarno približali, a smo ob pravem času vedno znali odgovoriti na njihov pritisk. Tekmo smo zasluženo dobili. Če smo v prejšnjem kolu, kljub porazu lahko pohvalili dobro sojenje, bi tokrat dejal, da je bilo le-to zelo slabo in neprimerno za nivo 2. lige. Bilo je v škodo obeh ekip in igre same."

kk-podcetrtek1.JPG
kk-podcetrtek4.JPG