Terme Olimia : Konjice
85 - 79 (16-17 12-18 25-16 32-28)

Strelci KK Podčetrtek:
Abramovič 27, Pungartnik 19, Maček 11, Brčina 8, Teržan 8, Trupaj 5, Hunski 5, Globovnik 2, Štahl, Hrovat, Gobec, Razboršek

Naši igralci so v soboto v izjemno trdem srečanju ugnali sosede iz Konjic in se z novo zmago, že deveto v sezoni, utrdili na sedmem mestu prvenstvene lestvice. Že na samem uvodu so domači košarkarji pokazali, da resno računajo na zmago, saj so s serijo 9:0 odlično odprli srečanje. Vendar je nato sledil padec v igri in Konjičani so vrnili nazaj z enako mero ter izid v sedmi minuti izenačili na 9:9. Zaključek četrtine so bolje odigrali gostje in tako dobili prvo četrtino z rezultatom 16:17.

V nadaljevanju srečanja je sledila kriza Podčetrtčanov v napadu. Trener Franc Rozman je sicer veliko poskušal z menjavami, toda nikakor ni našel razpoložene petorke. Gostje so si v petih minutah igre na krilih Boštjana Sivke (23) in Matica Ribiča (21) priigrali prednost +11 (18:29), kar je bila tudi njihova najvišja prednost na srečanju. Podčetrtški košarkarji so do polčasa vendarle zadeli nekaj metov in se nekoliko približali razpoloženim gostom. Semafor je tako ob polčasu kazal 28:35 v korist varovancev Slobodana Beniča.

V garderobi pa so besede domačega trenerja očitno dobro zalegle, saj smo v nadaljevanju videli boljšo igro domače ekipe, ki je najprej v 27. minuti igre izid izenačila, nato pa ob koncu tretje četrtine z zadetima prostima metoma Matjaža Teržana tudi povedla s 53:51.

V zadnjih deset minut igre sta tako ekipi vstopili s praktično enakima možnostma za zmago. Toda prebujena domača publika v športni dvorani Podčetrtek je v pičlih štirih minutah videla delni izid 15:3 in prednost je v 34. minuti igre narasla na +14 (68:54). Ko so vsi v dvorani mislili, da je zmaga že v žepu, so se gostje prebudili in s conskim presingom zmedli Podčetrtčane, ter se 30 sekund pred koncem nepričakovano vrnili v igro (81:79). Kljub vsemu so bili nato domači igralci dovolj zbrani pri izvajanju prostih metov in dosegli pomembno zmago proti ekipi Konjic, ki so jo tako še enkrat v tej sezoni premagali.

Zmaga je seveda zasluga celotne ekipe, vendar je potrebno izpostaviti dobro igro Robija Abramoviča (27) in Benota Pungartnika (19), ki sta zadevala ko je bilo najbolj pomembno. Igra domačih ni bila bleščeča, toda zmaga kljub ne najboljši igri je odraz dobre ekipe. Zmagala je tudi nekoliko daljša klop naše ekipe, saj je ekipa Konjic tekmo odigrala praktično s petimi igralci, ostali pa so dobili priložnost šele ko je prva petorka imela težave z osebnimi napakami.

Trener Rozman je po srečanju za portal Slovenska košarka povedal: "Tekmo s Konjicami smo pričeli zelo dobro, saj smo povedli z 9:0. Nato je sledil večji padec v igri, predvsem slabe obrambe (slabega vračanja v le-to). Končno smo prišli na svoj račun po dogovoru v garderobi. Dogovorili smo se, da izboljšamo obrambo. Z rotacijami sem prišel do tistih 5 oziroma 6 igralcev, ki so uspešno igrali v obrambi. Na kar smo uspeli znižati zaostanek in povesti. Naredili smo razliko 10-12 točk, vendar je zopet sledila neka panika proti koncu srečanja, kjer so nas gostje presenetili s presingom globoko na naši polovici. Na srečo smo uspeli s kolikor toliko uspešnim izvajanjem prostih metov zadržati prednost in na koncu zmagati ta dvoboj. Mislim, da smo kljub vsem padcem in vzponom zasluženo dobili srečanje, predvsem na račun borbenosti in pa tudi izkušenosti posameznih igralcev. Zopet bi pohvalil celotno moštvo, ne glede na to koliko minut je kdo prebil na parketu. Konjičanom bi čestital za prikazano igro. Mislim, da bodo še marsikomu zagrenili življenje."