ČLANI: 2.SKL, 2. krog

sezona 2011/2012

Podčetrtek, 8.10.2011

Z borbenostjo in srčnim pristopom so košarkarji Podčetrtka z rezultatom 70:68 ugnali Postojno in se veselili svoje prve zmage v 2.SKL. Gostje so veljali za favorita sobotnega srečanja v športni dvorani Podčetrtek, vendar so domači igralci pred nekaj manj kot 200 gledalci s pravim pristopom pokazali, da bo Podčetrtek veljal zagotovo za neugodno gostovanje. Postojna je v prejšnjem kolu doma v izenačeni tekmi slavila proti Medvodam in tudi v sobotni tekmi je njihov trener Predrag Milovič napovedal boj za zmago. Podobne zamisli je seveda imel tudi domači trener Ervin Dragšič, ki mu je očitno uspelo v kratkem času motivirati ekipo po dveh zaporednih visokih porazih. Moštvo Podčetrtka je namreč med tednom odigralo tekmo 3. kola pokala SPAR v gosteh proti Rogaški, ki je bila nekakšna predtekma superpokalne tekme med Krko in Union Olimpijo. Tamkajšnji prvoligaš je slavil z rezultatom 89:58. Poraz je bil pričakovan, naloga ekipe pa je, da iz teh močnih tekem proti favoriziranim ekipam pridobi izkušnje igranja na najvišji ravni.

Uvodnih nekaj minut prvenstvenega srečanja proti Postojni so domači igralci igrali z željo, vendar pa žoga kljub odprtim metom in izdelanim situacijam ni hotela čez obroč. Na srečo domačih tudi gostje niso blesteli v napadu vseeno pa so bil uspešnejši pri dveh metih iz razdalje, tako da je v peti minuti srečanja bil rezultat 0:5 za goste. Po minuti odmora domačega trenerja pa so se stvari obrnile na bolje. V napadu se je predvsem razigral kapetan Jernej Štahl, ki je z desetimi točkami v naslednjih štirih minutah priigral izenačenje na 13:13. V nadaljevanju prve in začetku druge četrtine smo nato gledali izenačeno srečanje, kjer je bil rezultat vseskozi v minimalno korist Postojnčanov. V 16. minuti pa so domači igralci prvič povedli (23:21) in z agresivno obrambo ter koši Abramoviča, Mačka in Pungartnika v naslednjih minutah povečali prednost na 30:23. Gostje pa so na dobro igro domačih takoj odgovorili in si kasneje v zadnjem napadu pred polčasom nazaj priigrali prednost. Semafor je ob polčasu kazal 34:35. Tretja četrtina je praktično minila v izmenjujočem se vodstvu obeh ekip, kjer si nobeno moštvo ni priigralo večje prednosti. V tem delu gre predvsem za izpostaviti dobro igro Matjaža Teržana, ki je nekajkrat s svojimi potezami navdušil publiko tako v napadu, kakor tudi v obrambi, kjer se je pod košem uspešno kosal z 211 cm visokim centrom gostov Milanom Klepotom. Zadnja četrtina pa ni bila nič kaj manj izenačena, saj si tudi v teh desetih minutah niti ena ekipa ni priigrala višje prednosti kot tri točke. Vse to je vodilo v dramatično končnico v kateri je šest sekund pred koncem, v zagotovo eni najboljših predstav v Podčetrtškem dresu, Abramovič poskrbel za navdušenje domačih gledalcev. Trener gostov je že porabil vse minute odmora, gostje pa v tako kratkem času niso uspeli priti do izdelanega meta. Slavje se je tako lahko začelo. Zmaga je predvsem rezultat borbenega pristopa in  želje po zmagi, ki je bila vidna pri vseh igralcih.

Trener gostov Milović je v svoji izjavi čestital Podčetrtčanom: "Povsem zaslužena zmaga domačega moštva. Igrali so bolj hrabro, borbeno in požrtvovalno. Moja ekipa je igrala periodično, od sijaja do bede. To ni bilo dovolj za zmago."

Strelci pri domačih: Abramovič 24, Štahl 11, Teržan 11, Maček 10, Pungartnik 10, Globovnik 2 in Trupaj 2.

Pri gostih gre predvsem za izpostaviti Sava Milovića s 18 točkami in Milana Klepota, ki so ga domači uspeli zaustaviti pri 15 točkah.

Zmaga je velik uspeh in potrditev dejstva, da se s pravim pristopom in dobrim dnem lahko premaga tudi ekipe, ki ciljajo nekoliko višje kot Podčetrtek.