ČLANI: 2.SKL, 22. krog

Gledalcev 120

Terme Olimia : Radenska Creativ

Strelci KK Podčetrtek:
Abramovič 17, Trupaj 10, Brčina 10, Štahl 9, Globovnik 7, Maček 7, Hunski 5, Pungartnik 4, Gobec 4, Teržan 1, Razboršek, Kolar

V petkovi tekmi so Podčetrtčani v svoji športni dvorani gostili ekipo Radensko Creativ in jo z dobro igro predvsem v tretji četrtini, dobili so jo z 21:8, zanesljivo premagali . Srečanje, ki je tokrat potekalo pred nekoliko manj gledalci kot ponavadi so bolje odprli gostje, ki so že v prvi minuti krenili odločno in povedli z 2:8. Domači igralci so se nato le prebudili, ujeli ritem ter v 5. minuti izid izenačili (10:10.). Sledilo je obdobje enakovredne igre, prva četrtina pa je po trojki povratnika po poškodbi Jerneja Štahla (9) vseeno pripadla domači ekipi 23:20.

Gostje iz Murske Sobote, ki so bili v tem srečanju nekoliko oslabljeni (manjkal je poškodovani Jure Štruc in službeno zadržan Roman Dominko, Robert Šuran pa je igral z zvitim gležnjem) so s Podčetrtčani držali korak vse tja do 14. minute. Nato je sledil delni izid 11:2 v korist čete Franca Rozmana in domača ekipa se je odlepila. Toda Prekmurci se niso dali in se ob koncu polčasa približali na štiri točke zaostanka (40:36).

Tretja četrtina pa je odločila zmagovalca. Košarkarji Podčetrtka so zaigrali bolje v obrambi, stekel pa je tudi napad. Uroš Globovnik je s kvalitetno obrambo v tem delu igre ustavil najnevarnejšega igralca gostov in prvega strelca 2. SKL Igorja Spesiča (sicer je vseeno dosegel 29 točk in 12 skokov), v napadu pa so v domači petorki zadevali vsi, ki so stopili na parket. Pred vstopom v zadnjo četrtino so imeli tako Podčetrtški košarkarji kar 17 točk prednosti (61:44).

Sobočani v zadnjem delu igre niso resno ogrožali zmage Podčetrtčanov, največ so se uspeli približati na 10 točk zaostanka (55:65; 34. minuta) na kar so domači igralci znali odgovorili z delnim izidom 5:0 in srečanje mirno pripeljali do zaključka. Najboljši strelec v dresu Podčetrtka je bil zopet Robi Abramovič, ki je 17 točkam dodal še 4 asistence in 3 skoke. Dobro je delovala tudi centrska linija, ki je znala zaustaviti igro Sobotčanov pod košem. Tako imajo sedaj Podčetrtčani zmago več kot ekipa Radenske, ki pa na lestvici zaseda višje mesto kot igralci Podčetrtka zaradi vnaprej odigrane tekme.

Domači strateg Franc Rozman je srečanje opisal z naslednjimi besedami: "Tekmo smo dobili v obrambi. Takšen je bil tudi dogovor v garderobi, in sicer, da se trudimo predvsem v obrambi. Kar se nam je tudi obrestovalo v napadu, čeprav le-ta ni bil blesteč. Mislim, da moramo v tem ritmu tudi nadaljevati. Zopet bi pohvalil vse igralce, ki so dobro trenirali v tem tednu in se trudili na samem srečanju. Do konca nas čakajo še 4 tekme. Za mene ni lahkih nasprotnikov ter tekem. Za vsako zmago se moramo potruditi z borbenostjo ter s srčno obrambo." Uroš Globovnik pa trenerjeve besede dopolnil z: "Po 2 porazih proti nižje uvrščenima ekipama, smo si tokrat zmage resnično želeli in s strani vodstva kluba dobili tudi dobro motivacijo. Tako smo od samega štarta v tekmo krenili odločno in do konca 1. polčasa dobro nadzirali srečanje. V 2. polčasu smo le še nekaj dodali in dvomov o zmagovalcu praktično ni bilo. Naša igra je bila dokaj povprečna, pozna pa se, da je bila ekipa Radenske precej oslabljena, kar nam je le še olajšalo delo. V Portorož tako lahko potujemo povsem neobremenjeni."

5Radenska.jpg
9Radenska.JPG