Terme Olimia : Grosuplje
77 - 75 (18-23 21-18 22-19 16-15)

Strelci KK Podčetrtek:
Abramovič 22, Trupaj 19, Pungartnik 12, Brčina 8, Gobec 6, Globovnik 4, Štahl 4, Tržan 2, Hunski, Razboršek, Kolar, Debeljak

V petkovi prvenstven tekmi so naši košarkarji pripravili navijačem prijetno presenečenje in ugnali vodilno ekipo Grosupljega ter jim s tem dva kroga pred koncem dodobra otežili nalogo v boju za napredovanje v ligo Telemach. Pred tekmo je seveda gostujoča ekipa veljala za favorita, domača ekipa pa je v srečanje vstopila brez prvega organizatorja igre Andreja Mačka, ki je zbolel.

V uvodni četrtini smo videli izenačeno srečanje, kjer sta se ekipi nekajkrat izmenjali v vodstvu, zaključek pa je pripadel Grosupeljčanom, ki so v drugih deset minut igre vstopili s petimi točkami naskoka (18:23).

V nadaljevanju je bolje začela četa Franca Rozmana, ki je po trojkah Boštjan Trupaja in Robija Abramoviča povedla s 24:23. Toda gostje, ki so se pred in med sezono dodobra okrepili v želji za višjo ligo, so zaigrali bolje v napadu in pobegnili na +8 (39:31). Nato je sledil odgovor domačih (delni izid 6:0), ki so se prek Jerneja Štahla ter Draga Brčine znova nekoliko približali nasprotniku (37:39). Prav z omenjeno prednostjo pa se je gostujoča ekipa odpravila na odmor (39:41).

Drugi polčas je prinesel podobno sliko kot smo jo videli v prvem delu. Varovanci Toneta Krumpa so zopet najprej ušli domačim (41:48), z borbeno igro in serijo zadetih trojk ta večer izjemno razigranega Trupaja, ter košem Robija Abramoviča ob izteku četrtine pa so domači vstopili v zadnjih deset minut znova s minimalno prednostjo ene točke (61:60).

Toda najboljše so domači igralci prihranili prav za zaključek. Z odličnim metom iz igre so Grosupeljčanom ušli na +8 (68:60), ter jo do 40 sekund pred koncem srečanja še nekoliko povišali (75:65). Nato je sledila minuta odmora gostujočega trenerja, kjer so padale krepke besede, medtem ko je na drugi strani že bilo čutiti slavje. Gostje so nato ob slabši obrambi domačih znižali zaostanek, a prestižna zmaga je ostala doma.

Zmaga naših igralcev je zagotovo presenečenje kroga, a po igri povsem zasluženo, saj je kar nekaj igralcev Podčetrtka pokazalo, da znajo zaigrati na veliko višjem nivoju, kot so to pokazali v nekaj predhodnih tekmah. Najboljši strelec Podčetrtčanov je bil tudi to pot Robi Abramovič, ki se je poleg strelskega učinka izkazal tudi z igro na mestu organizatorja in uspešno zapolnil vrzel, ki je nastala ob odsotnosti Mačka. Publiko je navduševal tudi Boštjan Trupaj, ki je 19 točkam (od tega 4 trojke) dodal tudi 9 skokov in prekaljenega gostujočega centra Aleša Kunca nekajkrat pošteno spravil v obup.

Domači strateg Rozman je za portal Slovenska košarka srečanje opisal takole: "Moja ekipa lahko premaga vsako moštvo, lahko pa tudi izgubi z vsakim. Igramo po sistemu toplo-hladno. Skozi celotno tekmo smo pokazali veliko srce. Igralci so bili z glavami na srečanju. To se nam je obrestovalo proti koncu dvoboja. Bolj kot spoznavam ekipo, še vedno lahko naprej trdim, da smo moštvo, ki lahko premaga vsakogar v tej ligi. Mislim, da po kakovosti sodimo med prve 3 ekipe, vendar bo potrebno v naslednjo sezoni povečati količino treningov, če želimo biti zelo visoko uvrščeni na lestvici. Ostaneta nam še 2 tekmi. Če bomo sproščeni (ni razloga da ne bi bili) in imeli tako željo, kot na tej tekmi, lahko zmagamo. Lahko pa se obrne tudi drugače, ampak jaz verjamem v te fante. Tudi v zadnji 2 tekmi gremo na zmago. Tokrat ne bi izpostavil nobenega igralca. Vsi, ki so igrali so znova dokazali, da znajo igrati košarko. Vsem skupaj čestitam za nov par točk."

Prvi strelec srečanja Robi Abramovič pa je dodal: "Vedeli smo, da nas čaka težka tekma. Zaradi tega smo bili tudi bolj zbrani v igri, naše glave so bile na pravem mestu, poznala pa se je tudi borbenost skozi celotno srečanje. Prav zaradi tega smo na koncu tudi zasluženo zmagali. Tekmo smo odigrali brez prvega organizatorja igre (zaradi bolezni), zato sem mogel jaz prevzeti njegovo vlogo. Čestitam še enkrat soigralcem za borbeno igro."