Elektro Gorenjska prodaja : Terme Olimia
58 - 63 (20-14 17-17 7-14 14-18 )

Strelci KK Podčetrtek:
Abramovič 17, Pungartnik 15, Brčina 12, Globovnik 8, Maček 5, Trupaj 4, Gobec 2, Hunski, Štahl, Teržan, Razboršek, Debeljak

Po zmagi nad Grosupljem je našim košarkarjem uspelo doseči še drugo zmago v nizu, saj so na gostovanju ugnali petouvrščeno ekipo Elektro Gorenjske prodaje (v prejšnji sezoni Triglav). Tekma sicer ni imela posebnega tekmovalnega značaja, saj imata obe ekipi zagotovljeno mesto na sredini oziroma v zgornji polovici lestvice, prva mesta pa so predaleč.

Domači igralci so v tekmo krenili brez odsotnih Grega Dežmana, Nejca Pavlina, Amirja Mušiča in Aleksandra Vojičiča, trener Podčetrtka Franc Rozman pa je zopet lahko računal na Andreja Mačka, ki je izpustil prejšnje srečanje. Že na prvi tekmi v letošnji sezoni, ko so Gorenjci slavili v Podčetrtku smo lahko videli, da je ekipa Elektro Gorenjske prodaje povsem premagljiv nasprotnik. Prav tako kot Podčetrtčani so v letošnji sezoni prijetno presenečenje lige v njuni drugi medsebojni tekmi pa so se jim tako Podčetrtčani oddolžili za poraz v prvem delu sezone.

V srečanje so bolje vstopili naši igralci, ki so si v tretji minuti priigrali prednost 7:1. Toda Gorenjci so se do konca četrtine razigrali in prvo četrtino tudi dobili z 20:16.

V drugi četrtini smo v športni dvorani Planina lahko videli povišanje vodstva domačih, ki so si v 16. minuti priigrali tudi njihovo najvišjo prednost na srečanju 33:23. Naše moštvo je do polčasa odgovorilo s koši Abramoviča in Globovnika ter trojko Mačka ob samem zaključku prvega dela srečanja in uspelo nekoliko zmanjšati prednost domačih (37:31).

Po odmoru pa je okoli 60 gledalcev videlo popoln preobrat. Domačini niso zadeli kar 6 minut, naši pa so z delnim rezultatom 10:0 povedli s 37:41, v zadnjih deset minut pa vstopili s točko prednosti (44:45).

Tudi v zadnji četrtini sta bili ekipi ves čas povsem blizu. Zadnje izenačenje smo lahko videli v 35. minuti pri rezultatu 47:47. Sledila sta dva koša Bena Pungartnika in trojka Draga Brčine, ki je Podčetrtčanom dve minuti pred koncem prinesla šest točk prednosti (48:54). Gostje so nato s hitrimi osebnimi napakami poskušali zmanjšati zaostanek, vendar so imeli Brčina, Abramovič, Pungartnik in Maček mirno roko pri izvajanju prostih metov in dve točki za zmago sta romali v Podčetrtek.

Prvi strelec naše ekipe je bil zopet Robi Abramovič, ki je dosegel 17 točk, pri gostih pa je bil edini razpoložen Matic Korošec, ki je prispeval 24 točk.

Trener Franc Rozman je za portal Slovenska košarka tekmo opisal z naslednjimi besedami: »V 2. polčasu smo v obrambi malce odrezali Korošca ter Jeršina, kar se je poznalo pri igri domačinov, ki sicer niso bili kompletni. Imeli smo 17 izgubljenih žog. Tekma je bila čudna za vodenje in za igranje, ker sta si obe ekipi že zagotovili mesto na sredini lestvice. Elektro Gorenjska Prodaja ne more več med prve 3, mi pa smo si že zagotovili mesto na sredini lestvice. Srečanje ni bilo na najvišji ravni, vendar se zmagi ne gleda v zobe. Na koncu smo zasluženo zmagali. Kot sem že povedal tekma ni bilo na tako kvalitetni ravni. Vsa moštva, ki se držijo na sredini lestvici, komaj čakajo, da je te sezone konec, ker ni nobene posebne motivacije. Bo pa zanimivo v spodnjem delu lestvice in pa v boju za 1. mesto.«