Radenska Creativ Sobota : Terme Olimia
78 - 64 (24-11 17-10 15-23 22-20)

Strelci KK Podčetrtek:
Abramovič 14, Štahl 12, Globovnik 9, Teržan 9, Maček 9, Trupaj 9, Razboršek 2, Hunski, Gobec, Kolar, Debeljak

Našim košarkarjem v sobotni tekmi proti Radenski ni uspelo pripraviti presenečenja, tako da so zabeležili še peti letošnji poraz ob štirih zmagah. Čeprav sta bili ekipi pred tekmo poravnani na prvenstveni lestvici so bili domačini favoriti srečanja. Moštvi, ki sta še v lanski sezoni igrali v tretji ligi sta si tokrat stopili nasproti v dvorani I. OŠ Murska Sobota, kjer se je zbralo kakšnih 100 ljubiteljev košarke. Domača ekipa se je pred to sezono dodobra okrepila in je v uvodnih osmih krogih pokazala nekoliko manj od pričakovanj, vendar bo ekipa po mnenju mnogih ob koncu prvenstva glede na sestavo ekipe, zagotovo končala višje od trenutnega stanja na razpredelnici.

Trener Podčetrtčanov Ervin Dragšič je na tekmi ponovno lahko računal na izkušenega Štahla, vendar pa je zaradi bolezni to pot manjkal Pungartnik. Radenska je v srečanje krenila odločno in si že v uvodni četrtini priigrala 13 točk naskoka. Še slabši za Podčetrtčane pa je bil začetek druge četrtine, kjer našim igralcem v prvih petih minutah sploh ni uspelo doseči koša. Radenska je v tem času na krilih neustavljivega Igorja Spešiča (29 točk, 17 skokov) naredili delni izid 10:0 in pobegnili na varnih +23 (34:11). Nato so se naši košarkarji nekoliko zbrali in zaigrali bolje, vendar jim je do polčasa uspelo le minimalno znižati prednost.

Glavni odmor pa je očitno pomagal varovancem Dragšiča, ki so strnili vrste in po seriji košev povratnika Štahla in Abramoviča nekajkrat prišli na deset točk zaostanka. Toda kaj več jim to pot ni uspelo. Domačini so vselej našli odgovor za nalet Podčetrtka in v zadnjem delu srečanja tekmo rutinirano pripeljali k koncu. Končni rezultat 78:64 za domačine je predvsem posledica slabe igre pod košem Podčetrtčanov v fazi obrambe, saj sta že prej omenjeni Spešič ter njegov soigralec Novak (16 točk, 9 skokov) skupaj dosegla več kot polovico košev domačih in pobrala kar 26 odbitih žog.

Pri naših igralcih je bil ponovno prvi strelec Abramovič, ki to pot ni bil najbolj pri metu, a je vseeno zabeležil 14 točk.