Terme Olimia : UKK Koper
88 - 95 (20-23 18-23 26-19 24-30)

Strelci KK Podčetrtek:
Spešič 30, Maček 18, Globovnik 15, Gobec 9, Memčič 6, Plavčak 5, Pešič 5, Teržan, Kos, Kolar, Tabak

V zadnji letošnji domači tekmi so naši košarkarji gostili ekipo UKK Koper in glede na stanje na lestvici, nekoliko presenetljivo izgubili. Koprčani so bili še v lanski sezoni tretjeligaši, v letošnji pa so že nekajkrat pokazali, da bodo zelo neugodna ekipa tudi za vsa moštva iz vrha drugoligaške lestvice. Poraz seveda ni dobrodošel, saj so bili košarkarji Podčetrtka pred tem, po seriji petih zaporednih zmag v naletu in v prejšnjih tekmah ob zmagah igrali čvrsto v obrambi in učinkovito v napadu. Za petkovo srečanje pa tega ne moremo trditi, predvsem je to pot škripalo v obrambi. Ker se je poškodba Bena Pungartnika izkazala za dolgotrajnejšo (nategnjene vezi na prstu), se je ekipi v preteklem tednu pridružil nov igralec Gašper Kos, ki je nazadnje igral v predlanski sezoni v Rogaški.

Pred dobro popolnjenimi tribunami, so domači gledalci v prvi četrtini gledali izenačeno srečanje v kateri pa so vseskozi imeli pobudo Primorci. Njihova najvišja prednost je bila v tem delu igre v peti minuti, ko je znašala šest točk (7:13), ki pa so jo domači do konca četrtine prepolovili na 20:23.

V drugi četrtini pa smo nato videli dva obraza našega moštva. Najprej so si z hitro igro in borbenostjo v obrambi priigrali prednost petih točk (36:31), nato pa je sledilo obdobje črnih minut za Podčetrtčane, kjer so gostje zadevali praktično vse mete in si po delnem izidu 15:2, do polčasa, priigrali prednost +8 (38:46).

Gostje, ki so zavoljo poškodb v Podčetrtek prišli zgolj z devetimi igralci, so na začetku drugega po zaporednih koših Emanuela Richterja, Miha Markiča in Alena Proleta na hitro povedli s 42:55. To je bila tudi njihova najvišja prednost na srečanju po kateri je trener Tihomir Tabak vzel minuto odmora, nakar so domači košarkarji vendarle zaigrali bolje. Breme sta nase potegnila predvsem Igor Spešič in Andrej Maček in navijači so se lahko v 29. minuti, po dolgem času, veselili novega vodstva 64:63. Ekipi sta se nato v nadaljevanju izmenjevali v vodstvu, minuto in pol pred koncem pa je bil rezultat 80:82 za goste. Žal je takrat Jernej Pešič v dveh pomembnih napadih izgubil žogo, gostje pa so to s pridom kaznovali in minuto pred koncem pobegnili na neulovljivih 80:88. Sledilo je taktično prekinjanje napadov gostov s prekrški, ki pa so jih gostje, za razliko od rednega dela, v končnici zanesljivo izvajali.

Predvsem bode v oči dejstvo, da so gostje celotno srečanje odigrali zgolj s šestimi igralci, od tega so Prole, Markič, Richter in Jovič odigrali praktično 40 minut in kljub vsemu bili bolj zbrani v končnici. Za domače igralce je bil neustavljiv Emanuel Richter, ki se je ustavil pri 35 točkah, Miha Markič pa s 24 točkami in 10 skoki dokazal, zakaj je prvi strelec in skakalec lige. Pri domačih je bil zopet prvo ime Igor Spešič, ki 30 točkam dodal še 14 skokov in imel indeks učinkovitosti 37, kar priča o njegovi vrhunski predstavi. Pohvaliti velja tudi igro Uroša Globovnika in konstantno zanesljivega kapetana Andreja Mačka, medtem ko Fuad Mamčič to pot ni bil na ravni prejšnjih tekem.

Komentar Spešiča po porazu s Koprom pa je bil za portal Slovenska košarka naslednji: "Kaj povedati po tekmi na kateri prejmeš 95 točk. Obramba ni delovala tako, kot bi morala in kot je delovala na prejšnjih tekmah. To je glavni razlog, da smo izgubili tekmo. Potrebno je dvigniti glave in zmagati naslednjo tekmo v Kranju."

Kljub porazu je ta teden pogled na lestvico lep, saj je naša ekipa zaradi neodigrane tekme Portoroža in Litije zasedla vrh tabele. Popravni izpit bodo naši igralci imeli naslednji teden ko odhajajo v Kranj k ekipi Elektro Gorenjska Prodaja.