Elektro Gorenjska prodaja : Terme Olimia
62 - 86 (7-19 20-24 21-21 14-22)

Strelci KK Podčetrtek:
Spešič 21, Pungartnik 17, Memčič 15, Maček 11, Globovnik 6, Pešič 5, Gobec 4, Plavčak 3, Tabak 3, Kolar 1, Teržan, Kos

Naši igralci so v enajstem krogu 2. SKL visoko ugnali Triglavane in se tako še tretjič zapored vrnili iz gostujočega parketa neporaženi. Z zmago v Kranju se je koledarsko leto za Podčetrtške košarkarje končalo na najboljši možen način. Očitno nepričakovan domač poraz proti Kopru ni pustil večjih posledic, saj je ekipa odigrala eno boljših letošnjih predstav in zasluženo slavila. Obe moštvi sta v tednu pred srečanjem doživeli nekaj sprememb v kadru. Medtem ko je naš trener Tihomir Tabak zopet lahko računal na Benota Pungartnika, gostujoči strateg Franci Podlipnik ni mogel računati, zaradi poškodb oz. delovnih obveznosti, kar na štiri standardne igralce. Pred srečanjem se je našim igralcem zgodila neljuba nevšečnost, saj so ugotovili, da so s sabo na pot vzeli kadetske drese. Iz zagate so jih rešili domačini in jim posodili njihove drese iz lanske sezone.

Očitno pa to ni zmedlo naših, saj so silovito začeli in po petih minutah srečanja vodili že z 2:10. Hitra igra in predvsem boljša igra pod košem je prinesla še višje vodstvo in je semafor v enajsti minuti kazal že 7:21.

Ob polčasu je bilo 27:43, nato pa so se domači še zadnjič spustili pod mejo desetih točk zaostanka (37:45). Pungartnik, Spešič in Memčič so s serijo zadetih metov hitro višali vodstvo, deset minut pred koncem pa je bila prednost +16 (48:64).

V zadnjem delu srečanja so priigrano prednost še nekoliko povišali, priložnost za igro pa sta dobila tudi mlada Rok Kolar in Tadej Tabak, ki sta na svoj letošnji seštevek košev dodala še nekaj točk.

Najboljša strelca pri naših sta bila Igor Spešič z 21 točkami in povratnik Beno Pungartnik s 17 točkami, pri gostih pa je bil edini razpoložen igralec Dalibor Čevriz, ki je dosegel 22 točk.

Izjava Spešiča za portal Slovenska košarka po tekmi je bila naslednja: "Potrebno je bilo popraviti bled vtis iz tekme proti Kopru in to nam je v celoti uspelo. Pokazali smo, da smo prava ekipa in da samo resen pristop prinese pozitiven rezultat. To leto smo zaključili z zmago in upam, da bo naslednje leto polno zmag."