Kolpa Črnomelj : Terme Olimia
83 - 76 (22-23 20-17 14-21 27-15)

Strelci KK Podčetrtek:
Spešič 17 (14 skokov), Globovnik 15, Memčič 13, Pungartnik 10, Pešič 7, Maček 6 (10 asistenc), Plavčak 4, Gobec 2, Teržan 2, Kolar, Švigelj, Tabak

Zadnji krog prvega dela tekmovanja ni prinesel novega veselja našim košarkarjem. Drugo mesto naših košarkarjev in predzadnje mesto Črnomaljcev na lestvici pred srečanjem je dalo jasno vedeti, kdo naj bi bil favorit na tej tekmi, toda zmaga je ostala na Dolenjskem. Trener Tihomir Tabak je po nekaj daljšem premoru lahko računal na vse igralce, seveda pa je bilo jasno, da domačini niso naivna ekipa, saj so doma premagali Radensko in pošteno namučili tudi Šenčur.

Uvodna četrtina srečanja je bila izenačena, ekipi pa sta se kaj nekajkrat izmenjali v vodstvu, trojka Igorja Spešiča v sami končnici pa je prinesla točko prednosti našim po prvih desetih minutah (22:23).

V nadaljevanju, so domačini bolje začeli in pobegnili na +9 (38:29), toda našim košarkarjem je do polčasa uspelo ujeti priključek na 42:40.

Tretja četrtina je bila nato v znamenju gostov, ki so osem minut pred koncem srečanja dosegli svojo najvišjo prednost na tekmi 56:63. Nato pa so prišle odločilne minute srečanja, kjer so domačini na krilih prekaljenega Aleša Kunca naredili delni izid 15:2 in si tri minute pred koncem priigrali prednost 71:65. Naši so poskušali vse, da bi domačine zopet ulovili, se 15 sekund pred koncem srečanja še približali na 79:76, vendar so bili nato Črnomaljci pri izvajanju prostih metov zanesljivi in se veselili četrte zmage, medtem ko je bil to za naše četrti poraz.

Najboljša strelca v naši ekipi sta bila Igor Spešič s 17 točkami in 14 skoki in Uroš Globovnik, ki je v eni boljših predstav letos dosegel 15 točk. Na nasprotni strani je bil neustavljiv že prej omenjeni Aleš Kunc, ki je kljub temu, da ima že 39 let pokazal, da še lahko igra na tej ravni, saj je dosegel 26 točk in 9 skokov.

Izjava Uroša Globovnika o razlogih za poraz za portal Slovenska košarka je bila naslednja: "Porazi so pač sestavni del športa, zato nimamo kaj žalovati za izgubljeno tekmo, in tudi ni pretiranega razočaranja. Domačini so bili tokrat preprosto boljši in so si zmage očitno bolj želeli kot mi. Glavni razlog za poraz vidim v tem, da nismo igrali svoje igre oz. tako kot znamo, prav tako smo se preveč obremenjevali z igro nasprotnika. Imeli smo tudi možnost za zmago, ko smo povedli za nekaj točk, vendar prednosti nismo znali zadržati. Upam, da bo bolje že na naslednjem gostovanju."

Prvi del lige je tako končan. Naše moštvo je z osmimi zmagami in štirimi porazi zaseda tretje mesto na lestvici. Rezultat je seveda lahko ocenjen pozitivno, so pa še vedno prisotna nihanja iz tekme v tekmo, kar velja v drugem delu popraviti.