Radenska Creativ Sobota : Terme Olimia
86 - 70 (27-17 24-14 15-15 20-24)

Strelci KK Podčetrtek:
Spešič 25 (10 skokov), Pungartnik 11, Maček 10, Memčič 9, Globovnik 8, Tabak 3, Gobec 2, Kolar 2, Pešič, Plavčak, Kos, Teržan

Tretje zaporedno gostovanje Podčetrtčanov se je končalo s porazom proti Radenski, ki je z zmago v domači dvorani prehitela naše igralce na prvenstveni lestvici. Žal se je ponovila zgodba iz prejšnjega kroga, ko je bila za Podčetrtčane premočna Kolpa, saj met in igra nikakor nista stekla.

Začetek tekme je minil v izmenjavanju ekip v vodstvu, zadnjo prednost pa so varovanci Tihomirja Tabaka dosegli v 7. minuti, ko je Fuad Memčič zadel za vodstvo 14:13.

Nato pa so na igrišču zagospodarili domačini in si najprej z mini serijo 13:3 priigrali prednost 27:17, do konca polčasa pa prednost podvojili na +20 (51:31).

V drugem delu igre se je prednost vseskozi vrtela okoli dvajsetih točk prednosti za domače. Edini strelsko razpoloženi igralec naših, Igor Spešič (25 točk), pa sam ni bil dovolj za to, da bi ekipa Podčetrtka zmanjšala prednost. Končnica tekme je nato pripadla našim košarkarjem, ki so uspeli omiliti poraz, za kaj več pa tokrat ni bilo možnosti. Že podatek, da je kar šest igralcev Radenske doseglo 10 ali več točk pove, da je domače moštvo imelo več razpoloženih igralcev, medtem ko na drugi strani temu ni bilo tako.

Igor Spešič je po tekmi povedal naslednje: "Žal smo ponovno izgubili in tako se nadaljuje naš črni niz porazov. Nikakor nam ne steče igra, igramo v nekem krču, delamo preveč začetniških napak in to nas drago stane. Potrebno je dvigniti glave in iti naprej. V košarki je potrebno uživati, kar pa mi trenutno ne. Upam, da se to spremeni že na naslednji tekmi."