Terme Olimia : Litija
63 - 61 (13-16 13-11 18-15 19-19)

Strelci KK Podčetrtek:
Spešič 18 (13 skokov), Globovnik 12, Pungartnik 10, Pešič 10, Memčič 6, Teržan 3, Gobec 2, Plavčak 2, Kos, Kolar, Švigelj, Tabak

Po dveh zaporednih porazih so naši košarkarji prekinili to negativno serijo in doma, nekoliko težje od pričakovanj, premagali Litijo. Stanje na lestvici je pred tekmo jasno nakazovalo, da so domačini favoriti, toda na parketu je bilo negotovo do zadnjega, zmaga pa je na koncu vendarle ostala pri domači ekipi. Trener Tihomir Tabak tokrat ni mogel računati na kapetana Andreja Mačka, ki je na enem izmed treningov staknil poškodbo očesa. Tudi gostje so pripotovali v Podčetrtek v okrnjeni zasedbi, predvsem so pogrešali enega njihovih najučinkovitejših strelcev in prvega skakalca ekipe Lovra Hrena.

Okoli 100 obiskovalcev v športni dvorani Podčetrtek je že v uvodnih minutah lahko videlo, da gostje kljub le trem zmagam v dosedanjem delu tekmovanja, niso prišli v Podčetrtek z belo zastavo. Uvodno četrtino so dobili z rezultatom 13:16, največ preglavic pa sta domači obrambi povzročala Tadej Tušek in mladi Jure Špan.

Tudi nadaljevanje ni ponudilo nič boljšega za domačo ekipo. Gostje so hitro ušli na +7 (18:25), kar je domači trener Tabak prekinil z minuto odmora, po kateri so Podčetrtčani naredili delni izid 8:0 in v 18. minuti prevzeli vodstvo. Trener našega moštva je v tem delu veliko rotiral igralce in iskal razpoloženo petorko, vendar so gostje vedno znova znali odgovoriti, ko se je domača ekipa približala.

V 28. minuti so gostje po zadetem prostem metu Klemena Paniča zopet ušli na +5 (37:42), a že dve miniti kasneje so po mini seriji 9:0, domači ponovno vodili s 46:42.

V zadnji četrtini so domači gledalci vendarle videli nekoliko boljšo igro svoje ekipe, ki je po košu Jerneja Pešiča, tri minute pred koncem tekme povedla s 59:50. A gostje se tudi tokrat niso vdali in se v zadnji minuti približali na 61:60. Na srečo je imel Beno Pungartnik mirno roko pri izvajanju prostih metov in dve točki sta ostali doma.

Prvi strelec domače ekipe je bil ponovno neustavljivi Igor Spešič z 18 točkami in 13 skoki, dobro predstavo pa je zopet pokazal tudi Uroš Globovnik (12), ki v zadnjih tekmah kaže pravo formo tudi v napadu.

Igor Spešič je za portal Slovenska košarka tekmo komentiral takole: "Po dolgem času smo ponovno zmagali in to je pomembno. Vrnil se je ekipni duh in zaradi tega sem zelo vesel. V obrambi smo igrali zelo dobro, vendar pa nam v napadu nikakor ni steklo. Kljub temu smo zmagali. Sedaj gremo dalje in novim zmagam naproti. Zavedali smo se, da tekma ne bo lahka in da je ekipa Litije zelo dobra. Igra boljšo košarko kot pred meseci, saj so bolj uigrani kot prej. Mislim, da smo si zaslužili zmago, ki smo jo na koncu tudi dosegli."