ČLANI: 2.SKL, 16. krog

26.1.2013 - ŠD Lukna

AKK Branik Maribor : Terme Olimia

Strelci KK Podčetrtek:
Spešič 20, Memčič 16 (11 skokov), Globovnik 13, Maček 11, Plavčak 7, Pungartnik 5, Teržan 2, Pešič, Gobec, Kolar, Švigelj, Tabak

Če smo si tekmo z zadnjeuvrščenim Branikom predstavljali zgolj kot ogrevanje pred derbijem s Portorožem, temu ni bilo tako, saj so se morali naši košarkarji za deseto zmago krepko potruditi. Gostujoča ekipa se je v primerjavi s prvim delom tekmovanja nekoliko okrepila v igralskem kadru (prišla sta Žiga Ravnikar in Miča Gavrič), kar se jim bo zagotovo poznalo tudi v tekmah, ki prihajajo. Trener Tihomir Tabak je zopet lahko računal na Andreja Mačka, ki je saniral poškodbo očesa, prav tako pa so mu bili na voljo vsi ostali igralci.

Naši so dobro vstopili v srečanje in bili v prvem delu igre vseskozi v vodstvu. Najvišjo prednost so si priigrali v 9. minuti, ko so po trojki Lenarta Plavčaka, povedli s 24:13.

Mariborčani so nato vendarle zaigrali bolje in se v 15. minuti približali na -3 (30:33). V zadnjih petih minutah prvega polčasa smo nato na obeh straneh videli veliko napak in izgubljenih žog, polčas pa je vseeno pripadel našim igralcem (41:35).

Ko je v nadaljevanju ekipi iz Obsotelja uspelo postaviti stvari na svoje mesto in pobegniti na +18 (59:41) je večina mislila, da je tekma odločena. Toda gostje se niso predali in najprej naredili delni izid 10:0, v sami končnici tekme pa se povsem približali na 66:63. Zadnji dve minuti so se Podčetrtčani vendarle zbrali in po koših Uroša Globovnika, Andreja Mačka in Lenarta Plavčaka nekoliko mirneje dočakali zaključek tekme in na svoj račun vpisali novi dve točki.

V vrstah našega moštva sta izstopala Igor Spešič (20) in Fuad Memčič (16+11), medtem ko je za domače dosegel Žiga Dobrin 19 točk.

Komantar Igorja Spešiča po gostovanju v Mariboru za portal Slovenska košarka pa je bil naslednji: "Vedeli smo, da nam v Mariboru ne bo lahko, saj je ekipa Branika mlada in neobremenjena. Mislim, da smo zasluženi zmagali, kljub temu, da je bilo v naši igri prisotno veliko nihanj. Dosegli smo 2 zaporedni zmagi, treniramo dobro in borimo se iz tekme v tekmo. Morda trenutno ne igramo lepe košarke, vendar vsi verjamemo, da se bo to spremenilo. Glede nasprotnika pa lahko povem le pozitivne stvari. Tako Miča Gavrić kot tudi Žiga Ravnikar bosta zelo prav prišla ekipi. Mojega prijatelja Žigo poznam zelo dobro in mislim, da bo s svojo borbenostjo in izkušnjami zelo pomagal mladim igralcem, tako kot se je to pokazalo danes."

O tekmi lahko rečemo, da je bilo v igri našega moštva prisotnih veliko vzponov in padcev, vendar dejstvo, da kljub nekoliko slabših predstavah ekipa zmaguje, daje upanje pred naslednjim srečanjem. Pozitivno s strani trenerja Tabaka je bilo tudi dejstvo, da je 15 minut igre namenil mladincu Roku Kolarju, ki vsekakor potrebuje minute. Naslednje srečanje, domača tekma proti Portorožu, pa bo zagotovo največji letošnji derbi naše ekipe in prava priložnost, da se napolni dvorana. Portorož bo najverjetneje v drugi sezoni prvoligaš, kar si po letošnjih predstavah in močnemu igralskemu kadru tudi zasluži. Ta teden bo minil v kovanju načrta, kako presenetiti favorizirane goste, zmaga pa nikakor ni nedosegljiva. Igralci in vodstvo kluba pozivajo, da vsi ljubitelji košarke pridete na derbi in pomagate naši ekipi do zmage.