Gledalcev 120

Terme Olimia : Postojna
84 - 82 (21-17 28-25 22-20 13-20)

Strelci KK Podčetrtek: Spešič 28, Maček 14, Teržan 8, Pungartnik 8, Gobec 8, Pešič 7, Memčič 6, Globovnik 4, Plavčak 1, Švigelj, Kos, Tabak

V sobotnem obračunu v Podčetrtku smo videli izenačeno srečanje med domačo ekipo in gosti iz Postojne, ki je tudi z malce sreče, na koncu pripadla košarkarjem iz Kozjanskega. Postojnčane je na tekmi vodil začasni trener Radovan Petrtovič, saj je njihov dosedanji strateg Predrag Milovič v preteklem tednu prevzel vodenje prvoligaša iz Grosupljega.

Domača ekipa je začela odločno in si že po minuti in pol igre, po trojki Igorja Spešiča, priigrala prednost z 8:2.

Tudi nadaljevanje je bilo vzpodbudno, do vodstva 17:9, nato pa so gostje po seriji dveh trojk in koša samo v minuti izenačili na 17:17. Do polčasa je nato domača ekipa bila vseskozi v rahli prednosti, na odmor pa je odšla s prednostjo +7 (49:42).

Po premoru so gostje na krilih njihovih dveh ta večer najbolj razpoloženih igralcev Jureta Gabrovška (22) in Sava Miloviča (21) rezultat izenačili na 53:53, toda naša ekipa kakor da ni hotela izpustiti vodstva iz rok in je vselej našla odgovor na približanje gostov.

Varovanci Tihomirja Tabaka so po tem izenačenju strnili vrste v obrambi, stekel pa je tudi napad in naredili delni izid kar 15:0. Ko je prebujeni Matjaž Teržan v 27. minuti ukradel žogo in po nešportni napaki gostov zadel za 68:53 je večina v dvorani mislila, da se gostujoča barka potaplja.

Toda gosti se niso predali ter se minuto in pol pred koncem, po trojki Jureta Gabrovška, povsem približali na 84:82. Po minuti odmora so gostje naredili hitro osebno napako na Benotom Pungartnikom, ki je nato stopil na črto za proste mete. Kljub njegovim izkušnjam mu je roka obakrat zadrhtela, Savo Milovič pa je pobral skok in odhitel v napad, kjer je v zadnji akciji zgrešil trojko za zmago. V primeru zadete trojke bi bilo vodstvo gostov njihovo prvo na tekmi, vendar je bila tokrat sreča na strani naših, ki so tako povsem zasluženo vpisali še 12 letošnjo zmago.

Najboljši strelec v domačem taboru je bil ponovno Igor Spešič z 28 točkami in 12 skoki, ki je po tekmi za portal Slovenska košarkapovedal naslednje: "Tekmo smo zelo dobro odprli, vendar smo nato prehitro mislili, da smo že zmagali in posledično se je ekipa Postojne vrnila v igro za zmago. Obramba ponovno ni delovala najboljše in to je treba popraviti. Kljub temu se zmagi ne gleda v zobe, tako da je dobro, saj smo ponovno zmagali in gremo naprej. Lepo je bilo igrati ponovno pred polnimi tribunami. Zahvalil bi se vsem navijačem in gledalcem, ki so nas prišli spodbujati."