ČLANI: 2.SKL, 1. krog

Gledalcev 200

Terme Olimia : Radenska Creativ

Strelci KK Podčetrtek:
Spešič 28, Maček 20, Gobec 17, Memčič 14, Globovnik 3, Pungartnik 2, Plavčak 2, Teržan 2, Pešič, Kolar, Švigelj, Tabak

Nekoliko pozneje, kot je bilo to v navadi prejšnja leta, so minuli vikend na parket stopila tudi druoligaška moštva. Drugo sezono zapored v tej druščini nastopajo tudi naši košarkarji, ki so v prvi tekmi letošnjega tekmovanja doma izgubili proti Radenski.

Nov trener Tihomir Tabak je pred srečanjem lahko računal na vse igralce, ki so v kadru članskega moštva za letošnjo sezono. Približno 250 gledalcev, ki se jih je zbralo v športni dvorani Podčetrtek, je videlo zelo odprto srečanje z veliko koši, na žalost pa jih je več končalo v domačem obroču.

Že uvod v tekmo je nakazoval na visok rezultat, saj je prva četrtina pripadla gostom z rezultatom 28:31.

V drugi četrtini so v 15. minuti naši igralci po košu Andreja Mačka (20 točk, 5 asistenc) prvič povedli in do polčasa zadrževali minimalno prednost (51:48). Kljub dejstvu, da je prva tekma zelo pomembna so bili igralci na obeh straneh mirnih rok v napadu, medtem ko je obramba na obeh straneh šepala. Od letošnjih okrepitev, sta se v prvem polčasu najbolj izkazala Igor Spešič in Fuad Memčič, ki sta dokazala, da je bil njun prihod zelo pomembna dodatna vrednost ekipi.

Tretja četrtina pa je nato odločila zmagovalca. Varovanci trenerja Tabaka so kljub poznavanju nevarnosti nasprotne ekipe in njihovih zunanjih igralcev le tem dopustili preveč odprtih metov, kar so ti ob neverjetnem metu za tri točke (skupno so metali kar 14/25) s pridom izkoriščali in si do konca četrtine priigrali dvanajst točk naskoka (67:79). Še posebej neustavljiva za domačo obrambo sta bila v tem delu srečanja gostujoča ostrostrelca Jure Štruc in Tadej Horvat, ki sta skupaj zadela 12 trojk.

V zadnjih desetih minutah igre so naši nato poskušali vse, da bi goste ulovili. Še najbližje so jim prišli tri minute pred koncem, ko so se približali na štiri točke zaostanka (83:87), vendar so gostje že v naslednjem napadu zopet zadeli z razdalje in prednost nato do konca srečanja samo še povečevali in zasluženo slavili.

Gledalci so lahko videli letošnje moštvo Podčetrtčanov, za katerega kljub porazu ne moremo trditi, da je razočaralo. Vidi se, da fantje še niso uigrani, vsekakor pa bo potrebno popraviti obrambni del igre, saj je na domačem parketu nedopustno prejeti toliko točk in razmišljati o zmagi. Dobro dnevno formo so pokazali Spešič, Maček, Gobec in Memčič, medtem ko je ostali del ekipe ostali del ekipe skupaj dosegel samo devet točk.

Domači igralec Rok Gobec (17 točk) je za portal Slovenska košarka tekmo opisal z naslednjimi besedami: "Po dobri analizi in pripravi dan pred tekmo na vse igralce Radenske se nikakor nismo držali dogovorjenega. Predvsem smo slabo prevzemali njihova glavna strelca z razdalje, zaradi tega smo tudi prejeli toliko trojk z njune strani. Prvi polčas smo sicer dobili, nato pa slabo začeli tretjo četrtino, kar je bilo odločilno. Razlika se je do konca srečanja gibala med 7 in 12 točkami razlike. Povsem zaslužena zmaga Sobočanov za kar jim tudi čestitam."

kk-podcetrtek_2.JPG
kk-podcetrtek_3.JPG