ČLANI: 2.SKL, 20. krog

Gledalcev 120

Šenčur : Terme Olimia

Strelci KK Podčetrtek:
Pešič 16, Spešič 14, Memčič 12, Pungartnik 6, Plavčak 4, Globovnik 2, Tabak 2, Teržan 2, Gobec 1, Kos, Švigelj

Gostovanje naših na Gorenjskem se ni izteklo najbolje, saj je ekipa zabeležila visok poraz, Šenčur pa z novo zmago, kot edini, ostaja s Portorožem v boju za prvo ligo. Že nekaj dni pred tekmo je bilo jasno da trener Tihomir Tabak ne bo mogel računati na kapetana Andreja Mačka, ki si je poškodoval gleženj v zaključku tekme proti Postojni v preteklem krogu. Njegovo okrevanje je v tem tednu potekalo nad pričakovanji, toda trener vseeno ni hotel tvegati z njegovim nastopom. Seveda je odsotnost prvega organizatorja igre velik primanjkljaj za vsako ekipo, našim pa se ob nekoliko krajši klopi to še dosti bolj pozna.

Drugouvrščeni Šenčur, ki je v prvem delu sezone presenetljivo izgubil v Podčetrtku, je tokrat odločno krenil že od prve minute. Po dobrih šestih minutah igre je semafor kazal 19:10 za domače, štiri minute kasneje pa je bil rezultat že kar +15 za Šenčur (31:16). Glavni razlog za tako visoko vodstvo domačih je bila katastrofalna obramba našega moštva, v napadu pa je v tem delu še največ pokazal Fuad Memčič, ki je v prvih desetih minutah prispeval polovico od vseh točk naših.

Do polčasa se je nato ekipa Podčetrtka vendarle zbrala in strnila vrste, ter na krilih razpoloženega Jerneja Pešiča nekoliko zmanjšala zaostanek na -10 (48:38).

Takoj v začetku drugega polčasa so se naši približali na šest točk zaostanka, toda sledil je silovit odgovor Šenčurja z delnim izidom 13:2 in prednost domače ekipe je zopet narastla, tokrat na +17 (61:44).

Izkušena domača ekipa je v sproščenem zaključku to prednost še povišala na končnih 84:59. Šenčur je dokazal, da je ta trenutek v boljši formi od našega moštva in je povsem zasluženo zmagal.

Težave varovancev Tabaka pa so bile predvsem v slabem uvodu v tekmo in v slabi realizaciji napada, ki jim ni in ni stekel. Poleg poraza so bile naši ekipi dosojene tudi dve tehnični napaki, ki vsekakor nista dobrodošli za klub. Še največ točk je na koncu zbral Jernej Pešič, ki je v svoji statistiki, ob najboljši letošnji predstavi, zabeležil 16 točk, o tekmi pa je za portal Slovenska košarka povedal naslednje: "Tekmo smo začeli brez prave želje po pretepu kot smo se dogovorili v garderobi. Šenčur je to izkoristil in je že v prvi četrtini pobegnil za 15 točk. Skozi celotno tekmo smo jih lovili, za kar smo porabili preveč moči. Glavni razlog za poraz je, da se nismo držali trenerjevih navodil. Manjkal nam je tudi kapetan Andrej Maček, kar se nam je še kako poznalo na igrišču. Seveda je bil trener Tihomir Tabak nezadovoljen zaradi neupoštevanja navodil pred tekmo. Čestitam Šenčurju za zasluženo zmago."