Terme Olimia : Lastovka Domžale
83 - 69 (20-20 23-12 25-17 15-20)

Strelci KK Podčetrtek:
Pungartnik 21, Spešič 14, Memčič 14, Pešič 11, Gobec 10, Tabak 7, Plavčak 2, Švigelj 2, Teržan 2, Globovnik, Kolar

V pomembni tekmi v boju za stik z vrhom tabele so naši košarkarji gostili ambicioznega drugoligaša Lastovko iz Domžal in jih nekoliko lažje od pričakovanj tudi premagali. Podobno kot na tekmi proti Šenčurju, tudi tokrat Tihomir Tabak ni mogel računati na motor naše ekipe Andreja Mačka, kar seveda ni bil dober obet za sobotni obračun. Gostje so prišli na tekmo z željo, da se oddolžijo Podčetrtčanom za poraz v njihovi dvorani in tako so tekmo tudi začeli.

V šesti minuti tekme so povedli s +5 (9:14), toda nato je sledil delni izid naše ekipe 9:0 in vodstvo se je prevesilo na stran domače ekipe. V nadaljevanju tekme so bili nato vseskozi naši košarkarji v rahlem vodstvu, gostje pa so držali stik do 16. minute (31:29). Nato pa so domači košarkarji pokazali odlično predstavo in do polčasa z delnim izidom 12:3 pobegnili na varnih 43:32.

Toda tudi v nadaljevanju se naša ekipa ni ustavila. Predvsem razigrani Beno Pungartnik in Rok Gobec sta poskrbela, da se je prednost iz minute v minuto večala, po trojki Jerneja Pešiča v 28. minuti pa je le ta narastla že na +20 (66:46).

Ko je Igor Spešič v zadnji četrtini zadel za 75:49 so vsi v dvorani vedeli, da je tekma odločena. Domači trener je nato do konca srečanja ponudil priložnost tudi vsem mladim igralcem, prednost je nekoliko skopnela, toda zmaga ni bila več ogrožena.

Najboljši strelec v vrstah Podčetrtčanov je bil tokrat Beno Pungartnik, ki je dosegel 21 točk. Novi dve točki proti Lastovki štejejo dvojno, saj so bili Domžalčani z eno zmago manj od Podčetrtčanov njihov direktni konkurent v boju za končno razvrstitev od tretjega do šestega mesta, v katerem sta poleg omenjenih ekip še Elektro Gorenjska prodaja in Radenska.

Trener Tihomir Tabak je za portal Slovenska košarka srečanje komentiral takole: "Današnje tekme sem se zaradi okrnjene zasedbe pošteno rečeno bali. Želeli smo odigrati tekmo po najboljših močeh in željah. Rad bi pohvalil vse igralce, ker so se držali dogovorov. Nasprotnika smo pustili pod 70 točkami. Pohvale pa bi namenil tudi mojim mlajšim igralcem, ki so stopili na parket. Lastovki čestitam za fair in korektno tekmo."