ČLANI: 2.SKL, 24. krog

29.3.2013 - Športna dvorana Podčetrtek
Gledalcev 100

Terme Olimia : Elektro Gorenjska prodaja
72- 69 (13-21 21-18 23-17 15-13)

Strelci KK Podčetrtek:
Spešič 21, Pungartnik 13, Memčič 12, Pešč 8, Gobec 6, Globovnik 6, Maček 4, Plavčak 2, Teržan, Švigelj, Tabak

Sreča spremlja hrabre bi lahko dejali po zmagi naših košarkarjev nad ekipo Elektro Gorenjske prodaje, s katero so si dva kroga pred koncem tudi teoretično zagotovili tretje mesto, kar je najboljši dosežek članske ekipe v zgodovini kluba. Tekma med neposrednima tekmecema na lestvici je bila prava trda ligaška tekma v kateri se nobeni izmed ekip ni uspelo odlepiti od nasprotnika, zmagovalca pa je odločila ena žoga oz. zgrešena trojka gostov v zadnjih sekundah tekme. Gostje so v Podčetrtek prispeli brez njihovega prvega organizatorja igre Črta Rističa, ki je bil z eno izmed ekip iz njihovega mladinskega pogona na turnirju v tujini.

Že v uvodnih minutah tekme smo lahko videli, da bo izostanek Rističa poskušal nadomestiti najboljši strelec gostov v dosedanjem delu tekmovanja Dalibor Čevriz, ki pa sicer ne igra na tej poziciji. To je varovance Tihomirja Tabaka nekoliko zmedlo, saj so gostje po petih minutah vodili že z 2:10. Kakšnih 120 gledalcev je tudi v nadaljevanju četrtine videlo, da oslabljeni gostje vsekakor ne bodo naiven nasprotnik, saj so priigrano prednost zadržali vse tja do konca četrtine, ki se je končala v njihovo prid (13:21).

Nadaljevanje pa je vendarle prineslo malo boljšo igro naših, ki so predvsem s hitrejšo igro v protinapadih že po štirih minutah ujeli goste na 25:25. Toda gostje so imeli odgovor na približanje naših igralcev in z delnim izidom 9:0 ponovno ušli na 25:34.

Do polčasa so nato naši košarkarji zmanjšali zaostanek na -5 (34:39), v 22. minuti pa po trojki Jernej Pešiča povedli s 43:42. V nadaljevanju srečanja sta se nato moštvi vseskozi menjevali v vodstvu, glavno breme v napadu naše ekipe je nase ponovno prevzel Igor Spešič, ki je s serijo štirih zadetih prostih metov šest minut pred koncem svojo ekipo pripeljal v vodstvo 65:60. Toda gostje se niso dali in po košu Luke Završnika minuto in pol pred koncem izenačili na 69:69. Sledila je infarktna končnica v kateri je najprej Spešič minuto pred koncem zadel v zadnji sekundi napada, gostje pa so slabo odigrali svojo akcijo in izgubili žogo. Petindvajset sekund pred koncem so nato naši imeli napad za zmago toda najvišji mož na parketu Fuad Memčič ni uspel zadržati žoge v svojih rokah in gostom se je ponudila priložnost za izenačenje, s trojko pa celo vodstvo.

Ko je pet sekund pred koncem Luka Završnik pri rezultatu 71:69 izvedel popolnoma neoviran met iz strani za tri je tribuna onemela. K sreči žoga ni končala v obroču, skok pa je še enkrat več pobral Igor Spešič, ki je nato po osebni napaki zadel enega od dveh prostih metov in slavje se je lahko začelo, saj je bilo premalo časa za še en napad gostov.

Tekma je bila ves čas izenačena, a fair, pohvaliti pa velja tudi sodniško dvojko, ki je zelo dobro in predvsem neopazno opravila svoje delo.

Najboljši strelec v vrstah domačih je bil že prej omenjeni Igor Spešič, ki je dosegel 21 točk, pohvaliti pa velja tudi Bena Pungartnika, ki je kar nekaj od svojih 13 točk dosegel v trenutkih ko je bilo to najbolj potrebno. Pri gostih je največ točk dosegel Dalibor Čevriz, ki se je ustavil pri številki 17.

Junak v domačih vrstah Spešič je tekmo za portal Slovenska košarka videl takole: "Tekma je bila zelo fair in zanimiva. Obe ekipi bi si zaslužili zmago. Na koncu je zmagala srečnejša ekipa. S to zmago smo si zagotovili končno tretje mesto, kar smo si tudi želeli. Čaka nas se ena tekma, na kateri moramo zmagati. Od sezone se želimo posloviti z zmago in vrniti Kolpi za poraz v Črnomlju."

Tekma proti Črnomlju čaka Podčetrtčane šele čez 14 dne, saj so v naslednjem krogu prosti. Omeniti velja tudi, da si je ekipa Portoroža dva kroga pred koncem že zagotovila napredovanje v prvo ligo, medtem ko med prvoligaši še ni odločeno, katera ekipa bo izpadla, v najslabšem položaju pa je zaenkrat Grosuplje.

kk-podcetrtek_01.JPG
kk-podcetrtek_02.JPG