Postojna : Terme Olimia
61 - 72 (13-24 17-17 16-12 15-19)

Strelci KK Podčetrtek:
Spešič 17, Memčič 13 (13 skokov), Globovnik 11, Maček 10, Pešič 8, Gobec 7, Plavčak 5, Teržan 1, Kolar, Švigelj, Šmid, Tabak

Košarkarji Podčetrtka so se s težkega gostovanja pri Postojni vrnili s polnim plenom in dokazali, da lahko v nadaljevanju sezone ob takšni igri odkrito računajo na konstantno »bivanje« v zgornji polovici lestvice. Pred tekmo je imel trener Tihomir Tabak velike skrbi glede igralskega kadra, saj je bilo kar nekaj igralcev poškodovanih oz. imelo zdravstvene težave. Na koncu sta Nejc Pešič in Rok Gobec vendarle stisnila zobe in zaigrala, medtem ko je poškodba prsta Benotu Pungartniku onemogočila petkov nastop. Ekipa Postojne je bila prijetno presenečenje prvih petih kol, saj je mlado moštvo igralo hitro in dopadljivo košarko, zato je trener Tabak, ob vseh težavah svoje ekipe, pred srečanjem Notranjce označil za favorite.

Že uvod v srečanje pa je pokazal, da je bila vloga favorita dodeljena napačni ekipi. Naši košarkarji so v tretji minuti povedli s 2:10, do konca četrtine pa prednost samo še okrepili na +11 (13:24).

V nadaljevanju tekme domača zasedba ni in ni našla recepta za razpoložene Podčetrtčane, ki so prevladovali v skoku (ob koncu tekme je bilo razmerje v skoku 17:42) in si tako olajšali delo v obrambi ter napadu. Končni izid prvega polčasa je postavil prvi strelec naših v letošnji sezoni Igor Spešič, semafor pa je kazal 30:41 v prid Podčetrtka.

Po odmoru smo nekaj časa gledali izenačeno srečanje, nato pa so Postojnčani pritisnili na plin in se v 27. minuti približali na -4 (44:48). Toda na srečo so Podčetrtčani vsako približanje domačih igralcev znali odbiti in si po odločilni seriji 11:3, pet minut pred koncem srečanja, priigrali vodstvo 53:65, ki so ga nato mirno zadržali do konca srečanja.

Kljub ne najboljši statistiki, je prvi strelec srečanja bil s 17 točkami Igor Spešič. Novo zelo dobro predstavo v dresu Podčetrtčanov je pokazal Fuad Memčič, še lani igralec Postojne, ki je 13 točkam dodal še 13 skokov. Dvig v formi je zaznati tudi pri Urošu Globovniku, ki je dosegel 11 točk, tekmo pa za portal Slovenska košarka opisal takole: »Kljub vsem poškodbam in težavam, ki ekipo pestijo zadnje čase, nam je uspelo zmagati na neugodnem gostovanju v Postojni. Vodili smo skozi celotno srečanje, nikakor pa se nismo mogli odlepiti na višjo razliko. Domačini so se nam nekolikokrat približali, a zmaga ni bila nikoli resneje ogrožena, zato mislim, da je bila povsem zaslužena, predvsem pa zelo potrebna za samozavest