ČLANI: 2.SKL, 7. krog

Gledalcev 100

Terme Olimia : Šenčur

Strelci KK Podčetrtek:
Memčič 20, Pešič 15 (9 skokov), Maček 13, Spešič 13, Globovnik 5, Plavčak 3, Teržan 2, Gobec, Kolar, Švigelj, Tabak, Šmid

Kot nekakšen vrhunec prireditve 12 ur košarke je bila predvidena članska tekma med domačo ekipo in Šenčurjem, ki so jo v razburljivem srečanju, po preobratu, dobili niši košarkarji. Trener Tihomir Tabak je pred srečanjem, podobno kot v prejšnjem kolu, zopet v vlogo favorita postavil nasprotno ekipo, ki pa v letošnji sezoni kljub močnemu igralskemu kadru še ni ujela pravi ritem. Domači ekipi tudi to pot na parketu ni mogel pomagati eden izmed nosilcev igre Beno Pungartnik, ki še vedno ni saniral poškodbe prsta.

Začetek tekme je bil za domače košarkarje vse prej kot vzpodbuden. Gostje so zadevali iz vseh položajev, medtem ko Podčetrtčani niso in niso prišli do koša. Domači strateg je tako pri rezultatu 1:13 bil že po treh minutah igre prisiljen vzeti minuto odmora. Nato so domači vendarle zaigrali bolje in si v deveti minuti priigrali štiri točke zaostanka (12:16). Toda gostje so takoj vrnili z delnim izidom 10:2 in priigrano razliko zadržali do polčasa ko je bil rezultat 31:40 v korist Šenčurja.

Izkušena ekipa gostov, ki jo sestavljajo nekatera prekaljena imena slovenske košarke (Horvat, Eržen) in košarkarji, ki že kar nekaj let nastopajo na prvoligaški in drugoligaški sceni (Krišto, Kerič, Pušič, Blaževič, Perko) je v začetku drugega polčasa zopet prestavila v višjo prestavo in si v 24. minuti srečanja priigrala prednost +15 (35:50). Domači so na to ob zaključku četrtine odgovorili z dvema zaporednima točkama Fuada Memčiča in kapetana Andreja Mačka ter se pred zadnjimi desetimi minutami ponovno vrnili na -10 (45:55).

Tok dogajanja je nakazoval zmago Šenčurja, toda v zadnji četrtini je ekipa Podčetrtka dokazala, zakaj jo mnogi uvrščajo v ožji krog kandidatov za vrh. Prednost so na krilih navijačev in z borbeno igro v obrambi zmanjševali iz minute v minuto. Na roko jim je šlo tudi dejstvo, da nasprotniki niso več zadevali kot v prvem delu in v 37. minuti je po košu Memčiča prišlo tudi do prvega izenačenja na srečanju (59:59). Ko je 48 sekund pred koncem Lenart Plavčak zadel prosti met za 67:61 je bilo slutiti, da je tekma odločena. Toda nerazumljive napake domačih pri izvajanju iz avta so gostom prinesle možnost za izenačenje. Na srečo Podčetrtčanov je gostujoči ostrosrelec Dragan Pušič bil pri poskusu izenačujočega meta za tri točke blokiran, žogo pa je ujel Andrej Maček nad katerim je bila narejena osebna napaka. Domači kapetan je oba prosta meta zadel in slavje se je lahko začelo.

Zmaga je resnično velika, saj je ekipa Podčetrtka še drugič zapored v derbiju ugnala moštvo iz vrha lestvice in potrdila dobro formo. Levji delež k zmagi je prispeval Fuad Mamčič, ki je dosegel 20 točk in 7 skokov. Dobro predstavo je pokazal tudi Jernej Pešič, ki je 15 točkam dodal še 9 skokov. Velika pomanjkljivost Podčetrtčanov v tem srečanju je bil met za 3 točke, ki so ga metali katastrofalnih 1/17. So pa na drugi strani povsem nadskakali nasprotno moštvo, saj je bilo razmerje v skokih 38:19 za domačo ekipo.

Trener Tabak je bil ob zmagi razumljivo zadovoljen, srečanje pa komentiral za portal Slovenska košarka takole: »Moram pohvaliti vse igralce, da niso popustili in, da so pokazali pravi karakter. Z borbenostjo nam je uspelo narediti preobrat. Na koncu smo uspeli realizirati zmago, ki smo jo skorajda izpustili iz rok po lastnih napakah. V zadnjih minutah smo dobesedno podarili 3 žoge nasprotniku. Zmagi si ne gleda v zobe. Zame je Šenčur najmočnejši, če gledamo po posameznikih. Takšna zmaga je sladka. Še enkrat bi se zahvalil gledalcem za podporo, ter igralcem za borbenost in nov par točk«.

Nova zmaga je ekipo popeljala na drugo mesto prvenstvene lestvice. Ob dobrih igrah Podčetrtka veseli tudi dejstvo, da je na tribunah vedno več navijačev, saj bi brez njih takšni preobrati bili težje izvedljivi.

7krog_1.JPG
7krog_2.JPG