ČLANI: 2 SKL, 10. krog

10.1.2015 - OŠ Šturje
Gledalcev: 150

Ajdovščina : KK Terme Olimia Podčetrtek
59 - 79 (7:20 16:19 19:19 17:21 )

Strelci KK Podčetrtek: Štruc 17, Kavgič 13 + 8 skokov, Spešič 12, Kočevar 11, Žvan 11, Pešič 7, Trupaj 4, Globovnik 2, Remih 2, Gobec, Švigelj

Košarkarji Podčetrtka so na predzadnji tekmi prvega dela tekmovanja v gosteh zanesljivo premagali Ajdovščino in še naprej ostajajo neporaženi na gostujočem parketu. Tokratna zmaga je bila povsem zaslužena, saj je četa Borisa Zrinskega vodila od prve minute naprej in gostom ni dovolila presenečenja.

Podčetrtčani so v tekmo krenili brez Aljoše Remusa, ki je zbolel, Adin Kavgič pa je kljub poškodbi stisnil zobe in pomagal ekipi. Košarkarji iz Kozjanskega so že v uvodu srečanja nakazali potek tekme, saj so si že v petih minutah igre priigrali prednost 9:2. Prednost je nato samo še naraščala in po košu Boštjana Trupaja je prva četrtina pripadla Podčetrtčanom z rezultatom 20:7.

Tudi drugi del igre je minil v prevladi gostujoče ekipe, ki je bila boljša v vseh elementih igre in polčas dobila s +16 (39:23). V drugem polčasu so domačini nekako vzpostavili ravnotežje, toda Podčetrtčani so imeli v svojih vrstah razpoloženega Jureta Štruca, ki je s trojkami rešetal mrežico domačinov in prednost je vseskozi ostajala okoli +15. Ko je Štruc dobrih štiri minute pred koncem srečanja zadel še svojo peto trojko in prednost povišal na 75:54 je bil zmagovalec odločen. Zaključek srečanja je nato bil še zgolj formalnost.

Prvi strelec tekme Jure Štruc je po tekmi za portal Slovenska košarka povedal naslednje: "Ker dvorana ni bila prosta, smo imeli manj treningov, zato nismo vedeli, kaj pričakovati. Poleg tega je zbolel Aljoša Remus, Adin Kavgić pa je pred srečanjem v Ajdovščini opravil le en trening. Tekmo smo začeli resno in odigrali tako kot smo se dogovorili s trenerjem Borisom Zrinskim. Z dobro igro v obrambi nam je steklo tudi v napadu. Tekmo smo kontroliral skozi vseh 40 minut in zasluženo zmagali. Ne bi izpostavil nobenega posameznika, ampak bi pohvalil celotno ekipo. Ta zmaga je ekipna."

Dobro predstavo je z enajstimi točkami pokazal tudi Iztok Kočevar: "V prvo tekmo po premoru smo odšli dobro taktično pripravljeni in malo manj fizično pripravljeni. Vseeno smo potek tekme skozi celoten čas uspešno kontrolirali, kljub nekaterim neumnostim v napadu. Čestitam fantom za zmago, še posebej Tonyu Remihu za prve dosežene točke v tej sezoni!"

Z zmago so Podčetrtčani ohranili tretje mesto na lestvici in bodo v zadnjem krogu prvega dela napadali prvo mesto na katerem je Lastovka iz Domžal, ki ima eno zmago več. Derbi kroga bo še posebej zanimiv, saj je po prvem delu sezone jasno, da vodilne tri ekipe ne bodo veliko grešile. Igralci in vodstvo kluba pozivajo navijače, da v čim večjem številu podprejo ekipo na eni izmed najpomembnejših tekem sezone.