Gledalcev: 300

KK Terme Olimia Podčetrtek : Vzajemci Lastovka
97 - 86 (22:28 22:21 28:19 25:18)

Strelci KK Podčetrtek: Trupaj 23, Kavgič 21 + 15 skokov, Remus 18, Žvan 14 + 10 podaj, Štruc 9, Pešič 5, Kočevar 4, Globovnik 3, Spešič, Gobec, Švigelj, Kolar

Košarkarji iz Podčetrtka so v derbiju enajstega kroga gostili do tega kroga vodečo ekipo lige Lastovko iz Domžal in ob pomoči polnih tribun, ter fanatičnim drugim polčasom, prišli do pomembne zmage. S tekmami enajstega kroga se je hkrati končala prva polovica sezone po kateri Podčetrtčani z devetimi zmagami in dvema porazoma zasedajo drugo mesto. Trener Boris Zrinski je na tokratni tekmi imel na voljo vse igralce, saj se je v ekipo vrnil tudi Aljoša Remus, ki je prejšnjo tekmo izpustil zaradi bolezni.

Podčetrtčani so tekmo odprli razpoloženi, saj so že po dobri minuti igre vodili s 7:2. Gostje iz Domžal, ki jih vodi nekdanji trener Podčetrtka Muharem Vugdalič, so odgovorili z delnim izidom 8:0 in v tretji minuti igre prvič povedli s 10:7. Tekma je bila nato v visokem ritmu, kjer so na obeh straneh igralci zadevali koš za košem, vseskozi na strani gostov, ki so do konca četrtine prednost povišali na 28:22. Ob slabi obrambi je največ težav domači ekipi delal Dragan Pušič, ki je že v uvodnih desetih minutah dosegel enajst točk. Če so se gledalci v šesti minuti čudili hitro dosojeni tehnični napaki Jerneju Pešiču, pa je sodniški par na sceno stopil še enkrat v enajsti minuti, ko sta sodnika iz Postojne dosodila Podčetrtčanom kar tri tehnične napake in ob tem izključila Igorja Spešiča. Ob tej priložnosti lahko zapišemo, da je ravno pred to tekmo košarkarska zveza sprejela sklep o zmanjšanju kazni za tehnične napake, kjer igralci simulirajo osebno napako, iz 60€ na 30€, vendar bodo sodniki očitno po drugi poti poskrbeli za polno blagajno zveze, na račun zelo hitro dosojenih tehničnih napak. Ko se je protestiranje domače ekipe in festival žvižgov bučne publike poleglo so gostje izvajali štiri zaporedne proste mete in prednost povišali na +12 (34:22). Vso dogajanje pa je očitno podžgalo Podčetrtčane, ki so začeli igrati agresivneje v obrambi, stekel pa je tudi napad. Za goste sta bila v tem delu igre neustavljiva predvsem Adin Kavgič in Aljoša Remus, ki sta se dobro dopolnjevala pod obročem in prednost Lastovke je minuto pred polčasom skopnela na 46:44. Gostje so s trojko ob sireni odšli na glavni odmor s prednostjo +5 (49:44).

Kakšnih 300 gledalcev je v začetku drugega polčasa videlo pravi juriš domače ekipe. Zaostanek petih točk so v zgolj dveh minutah preobrnili v prednost 56:51. Tokrat je bil za goste nerešljiva uganka predvsem Boštjan Trupaj, ki je izkoriščal svojo moč in iznajdljivost pod obročem.

V zadnjih deset minut igre so Podčetrtčani stopili s prednostjo 72:68. Takoj je sledil delni izid 8:0 in osem minut pred koncem je že bilo varnih +12 (80:68). Podčetrtčani so dominirali v skoku in v igri po globini, kjer je Lastovka v letošnji sezoni najbolj ranljiva. Gostje so v zadnjem delu igre poizkušali vse, da ujamejo priključek toda prednost je bila vseskozi okoli desetih točk. Ko je Boštjan Trupaj minuto pred koncem, po atraktivni podaji Reneja Žvana, zadel za 96:86 se je slavje v dvorani lahko začelo. Zmaga je bila vsekakor zaslužena in je bila posledica dobrega skoka in agresivne obrambe v drugem polčasu.

Odličen ambient in novi dve točki sta edino skazila sodnika, ki nista bila na nivoju derbija in sta skupaj dosodila kar šest tehničnih napak, od tega so bile vsaj štiri zelo dvomljive.

Junakov tekme je bilo več, toda kljub vsemu velja izpostaviti trojec Tupaj – Remus – Kavgič in organizatorja igre Reneja Žvana, ki je 14 točkam dodal še 10 podaj.

Trener Boris Zrinski je po tekmi za portal Slovenska košarka povedal naslednje: "Obe ekipi sta želeli igrati na visokem ritmu. Mi smo v drugem polčasu imeli več razpoloženih igralcev. Do tekme konca smo zaustavili njihove visoke igralce, naša borbenost se je poznala v skoku, ki smo ga prepričljivo dobili. Mislim, da je bil prav skok odločilni faktor na tej tekmi. Naši navijači si zaslužijo pohvale, saj so nas dvignili po tehničnih napakah v drugi četrtini. Občinstvo je pripomoglo k preobratu, moje igralce pa bi pohvalil za borbenost in željo."

Jure Štruc je trenerjevim besedam dodal: "Vedeli smo, da gre za pomembno tekmo, zato je bilo nekaj napetosti. Posledica le-te so bile morda tehnične napake. Potem pa nas je ponesla publika. Od takrat smo igrali eden za drugega in tudi zasluženo zmagali. Ob tej priložnosti bi se rad zahvalil naši publiki, ki je navijala za nas tako kot treba. Naši gledalci so poleg borbenosti in skoka eden od faktorjev zmage proti Vzajemcem Lastovki."

Nekdanji strateg Podčetrtčanov Muharem Vugdalič, ki sedi na klopi Domžalčanov je tekmo videl takole: "Dobro smo odprli tekmo in se držali dogovorjenega do izključitve domačega igralca. Od takrat naprej se je vse spremenilo. Terme so igrale zelo agresivno, osebnih napak na njihovi strani več ni bilo, potem so igrali na moč pod koš, kjer so naše visoke igralce hitro napolnili z osebnimi napakami. Mi pa na ta način nismo znali odgovoriti. Začeli smo padati v obrambnem skoku in zaradi tega smo tekmo zasluženo izgubili. Čestitam ekipi Term Olimia za zmago."

Polovica sezone je sedaj za nami. Na vrhu lestvice so LTH Casting, Podčetrtek in Lastovka, ki bodo očitno najresnejši kandidati prvo mesto, ki direktno vodi v prvo lige. Dve zmagi zaostajata Kolpa in Parklji, medtem ko se bodo ostale ekipe glede na do sedaj pokazano težko vključile v boj za sam vrh. Dno lestvice pripada Hrastniku in Ajdovščini, ki sta do sedaj pokazala najmanj. Razočaranje prvega dela je zagotovo Plama Pur. Ta je še lani igrala kvalifikacije za prvo ligo, letos pa s tremi zmagami in osmimi porazi zasedajo šele deveto mesto. Pri Podčetrtčanih je po prvi polovici sezone najboljši strelec Aljoša Remus, ki dosega 16,3 točke na tekmo, s čimer je peti strelec lige. Najboljši skakalec je Adin Kavgič, ki ima povprečje osem skokov na tekmo in je četrti skakalec lige. Pri podajah prednjači Rene Žvan, saj je s 4,4 podaje na tekmo, drugi podajalec 2. SKL. Liga gre prihodnji vikend naprej in že v naslednjem krogu čaka Podčetrtčane neugodno gostovanje pri Kolpi iz Črnomlja. Ta je v letošnji sezoni doma še neporažena in je po nekoliko slabšem začetku sedaj ujela pravi ritem.