Gledalcev: 150

Kolpa Črnomelj : KK Terme Olimia Podčetrtek
78 - 80 (22:14 15:17 22:28 19:21)

Strelci KK Podčetrtek: Žvan 17, Kavgič 16 + 9 skokov, Remus 16, Kočevar 9, Štruc 8, Gobec 6, Pešič 3, Trupaj 3, Gobovnik 2, Švigelj

Košarkarji Podčetrtka so še enkrat več dokazali, da so pravi mojstri za napete končnice in v gosteh, še drugič letos, premagali Kolpo. S to zmago ostajajo pri seriji neporaženosti na gostujočih terenih še naprej, hkrati pa so zadržali stik z vodilnima LTH Casting in Lastovko, ki sta prav tako zabeležili zmagi. Trener Boris Zrinski v tej tekmi ni mogel računati na Igorja Spešiča, ki je zaradi izključitve v prejšnjem krogu proti Lastovki dobil eno tekmo prepovedi.

Po izenačenem uvodu v srečanje, semafor je v sedmi minuti kazal 11:11, so domači v pičlih dveh minutah naredili serijo 11:0 in pobegnili na 22:11. Medla igra Podčetrtčanov se je nadaljevala tudi v drugi četrtini, kjer so domači v 13. minuti povišali prednost na +14 (30:16). K sreči je bila kriza kmalu prebrodena in sledile so minute košarkarjev iz Kozjanskega, ki so z delnim izidom 10:0 zmanjšali zaostanek na -4 (30:26). Do konca prvega polčasa je Kolpa zopet nekoliko povišala prednost na 37:31, še vedno pa je bilo pred nadaljevanjem vse odprto.

Nasveti izkušenega Zrinskega pa so med odmorom očitno prišli prav, saj so Podčetrtčani po odmoru zaigrali veliko bolje in v 27. minuti povedli s 53:52. Posebej razigran je bil ta večer Rene Žvan, ki je še v lanski sezoni branil barve Kolpe, v tej tekmi pa mu očitno motiva proti nekdanji ekipi ni manjkalo. Pod košem sta velik boj bila Aljoša Remus in Adin Kavgič, ki sta se v napadu odlično dopolnjevala, medtem ko sta v obrambi imela velike težave s domačim centrom Anžetom Cerkovnikom (23 točk, 14 skokov). Sledilo je obdobje desetih minut igre, kjer sta se moštvi izmenjevali v vodstvu, nobena ekipa pa si ni priigrala občutnejše prednosti.

Dve minuti pred koncem je Kolpa po košu Nejca Zupana povedla s 77:75. Takrat je na sceno stopil Aljoša Remus in z dvema pomembnima zaporednima košema popeljal Podčetrtčane v vodstvo 79:77. Štirinajst sekund pred koncem je nato Krkaš v dresu Kolpe Domen Janc zadel enega od dveh prostih metov, polovično uspešen iz črte prostih metov pa je bil tudi Rene Žvan, ki je povišal 80:78. Zadnji napad so tako imeli Dolenjci, ki pa niso uspeli spraviti žoge skozi obroč in slavje se je lahko začelo.

Da bo v Črnomlju neugodno gostovanje tudi za Lastovko prihodnji teden potrjuje podatek, da je bil to sploh prvi poraz Kolpe v letošnji sezoni na domačem parketu.

Najboljši strelec v vrstah Podčetrtka Rene Žvan (17 točk) je po tekmi povedal naslednje: "Težko gostovanje v Črnomlju je bilo odločeno v zadnji minuti. Kolpa je pokazala svoj pravi obraz, odigrali so dobro tekmo. Veseli me, da v gosteh ostajamo neporaženi. Hvala vsem navijačem, ki so nas prišli spodbujati na to težko gostovanje in čestitke vsem soigralcem ter trenerju. Na koncu smo spet pokazali pravi karakter."

Z dobrimi predstavami nadaljuje tudi Adin Kavgič, ki je zopet pokazal srčno predstavo in na koncu zbral 16 točk in 9 skokov: "Težko gostovanje in težka tekma. Zmago bi si zaslužili obe ekipi. V Črnomlju ne bo lahko, niti nikoli ni bilo kateri koli ekipi igrat. Mi smo odigrali v stilu celotne sezone in medlo začeli, brez prave energije in pristopa, kar se nam dogaja že celo sezono. Srčno upam, da smo se končno iz tega kaj naučili. Moramo od začetka do konca igrati 100%. Le tako se lahko nadejamo novih zmag. Pohvalil bi vse svoje soigralce in se zahvalil Reneju Žvanu za pogostitev."