Gledalcev: 100

KK Terme Olimia Podčetrtek : Slovan
86 - 67 (16:16 27:24 24:10 19:17)

Strelci KK Podčetrtek: Štruc 23, Kavgič 21 + 8 skokov, Žvan 15 + 5 asistenc, Remus 10, Spešič 6, Kočevar 4, Gobec 2, Pešič 2, Švigelj 2, Trupaj 1, Globovnik, Štukelj

Košarkarji iz Podčetrtka so še enkrat več dokazali, da letos računajo na vrh in doma zanesljivo premagali Slovan. Ljubljančani, ki so med sezono menjali trenerja, so po začetni krizi v drugem delu sezone nanizali nekaj zmag in se po lestvici povzpeli na zgornjo polovico tabele. Toda v Podčetrtku so bili brez moči, saj je domača ekipa na koncu zanesljivo slavila in ohranila drugo mesto.

Prva četrtina je bila sila izenačena, saj sta se ekipi kar nekajkrat menjali v vodstvu, na koncu pa je semafor kazal neodločenih 16:16. Slovan, ki je bil še lani prvoligaš, je držal stik s Podčetrtčani tudi v drugi četrtini, o izenačenosti pa priča podatek, da sta se ekipi do polčasa kar enajstkrat izmenjali v vodstvu. Še najvišjo prednost so si Podčetrtčani priigrali prav ob koncu prvega dela igre, ko so povedli s 43:40 in odšli na odmor s prednostjo treh točk.

Očitno pa v letošnji sezoni igralcem iz Kozjanskega zelo odgovarja tretja četrtina, kjer so že nekajkrat letos zlomili svojega nasprotnika in tudi tokrat je bilo tako. Na sceno je stopil Jure Štruc in s štirimi trojkami iz štirih poskusov v šestih minutah popeljal domače na +10 (60:50). Do konca četrtine sta svoje pristavila še razpoložena Rene Žvan in Adin Kavgič in pred zadnjimi desetimi minutami igre je bila prednost domačih 67:50.

Ker četa Borisa Zrinskega v tej sezoni premore tudi izkušnje, lahko rečemo, da je bilo zadnjih deset minut odigranih rutinirano, svojo priložnost pa je ob koncu srečanja dobil tudi perspektiven kadet Primož Štukelj.

Junak zmage nad Slovanom je bil nedvomno Jure Štruc, ki je dosegel 23 točk, od tega je zadel kar sedem trojk. Po tekmi je srečanje za portal Slovenska košarka videl takole: "Slovan je dobro igral na zadnjih tekmah, zato smo vedeli, da bo tekma težka. Srečanje smo vzeli maksimalno resno. V prvem polčasu sicer nismo izpolnili vseh obrambnih zamisli trenerja. Na koncu je zmagala obramba in ekipna igra."

Zelo dobro formo v zadnjih tekmah kaže tudi Rene Žvan (15 točk in 5 asistenc), od katerega je marsikaj odvisno v igri Podčetrtčanov. Po tekmi je prvi organizator igre domačih povedal naslednje: "Pomembna zmaga proti mladim in agresivnim Ljubljančanom. Pohvalil bi vse soigralce za dober pristop, še posebej Adina Kavgića, ki je kljub poškodbi stisnil zobe in odigral odlično tekmo. Z mislimi smo že pri tekmi z LTH Castingsom iz Škofje Loke, ki bo ena od odločilnih v tej sezoni. V Škofjo Loko vabim čim večje število navijačev Podčetrtka, ki imajo možnost priti z avtobusom in podpreti našo ekipo do sedme zaporedne zmage."

Trinajsti krog je sicer prinesel manjše presenečenje, saj je Kolpa doma ugnala Lastovko, ki je sedaj zaostala za eno zmago za vodilnim dvojcem. Vodilni dvojec LTH Castings in Terme Olimia Podčetrtek pa čaka že naslednji teden veliki derbi v Škofji Loki. Tekma bo izjemnega za obe ekipi, saj bo zmaga štela dvojno. Podčetrtčani pozivajo vse navijače, da jih podprejo na pomembnem gostovanju, ki jo nekateri imenujejo kar tekma sezone.