ČLANI: 2 SKL, 14. krog

7.2.2015 - ŠD Poden
Gledalcev: 300

LTH Castings : KK Terme Olimia Podčetrtek

Strelci KK Podčetrtek: Remus 17, Pešič 16, Trupaj 11, Žvan 9, Spešič 7, Kavgič 5, Štruc 5, Kočevar 5, Švigelj 2, Globovnik, Gobec, Remih

Za nami je štirinajsti krog 2. SKL, ki je v zadnji tekmi večera prinesel derbi med prvouvrščenimi Škofjeločani in njihovimi prvimi zasledovalci iz Podčetrtka. Ekipa LTH Castingsa je že v prvem delu sezone v Podčetrtku zanesljivo slavila, žal pa je bila zgodba tudi to pot podobna in Škofjeločani so si z zmago priigrali pomembno prednost pred nadaljevanjem sezone.

Obe ekipi sta v tekmo krenili v popolnih zasedbah. Dvorana Poden je bila, kakor se za derbi spodobi, dobro izpopolnjena, saj je na tekmo prišlo okoli 300 gledalcev. Domačini so že pred sezono napovedovali boj za vrh, še posebej ob dejstvu, da so sklenili dogovor o sodelovanju z Union Olimpijo. Ta jim je za tekoče leto posodila tri mlade perspektivne igralce (Blaža Mesička, Vlatka Čančarja in Aleksandra Lazića), trenersko palico pa je prevzel Gašper Potočnik, sicer vodja mladinskega pogona pri Olimpiji in pomočnik članskega selektorja Jureta Zdovca. V drugi polovici sezone se je moštvu priključil še organizator igre Dejan Milašinovič, ki je dopolnil že tako močno igralsko zasedbo.

Oba trenerja sta pred tekmo poudarjala, da bodo o zmagovalcu odločale malenkosti in boljša dnevna forma.

c01.jpg

Sam uvod v srečanje je pripadel Podčetrtčanom, ki so še v peti minuti tekme vodili s 13:12. Domači so nato do konca prve četrtine prevzeli pobudo in prvih deset minut igre se je končalo z izidom 27:23. Že v tem delu dvoboja je varovancem Borisa Zrinskega šepala obramba, slab pa je bil tudi skok, ki je v tej sezoni večkrat pomagal Podčetrtčanom do zmage.

Drugih deset minut, pa je, kakor se je izkazalo kasneje, bilo odločilnih. Domači so zadržali dober odstotek meta in kontrolirali skok, Podčetrtčani pa enostavno niso imeli svojega dne. Končni izid polčasa je s trojko postavil Dejan Milašinovič, ki je domače popeljal v vodstvo +14 (55:41).

Nadaljevanje ni prineslo nič novega. Domači so v 26. minuti povišali na +21 (68:47) in jasno je bilo, da bo zmaga najverjetneje ostala v Škofji Loki. Podčetrtčani so nato poskušali vse, da bi zmanjšali prednost, toda domači niso popuščali.

Ko je najboljši strelec lige, osemnajstletni Blaž Mesiček, v 35. minuti zadel za 81:61 je bila tekma dokončno odločena. V končnici so Podčetrtčani nekoliko ublažili poraz, toda dve točki sta zanesljivo ostali v rokah igralcev TH Castingsa.

c02.jpg

Vzrokov za poraz je sicer več, najbolj pa bodeta v oči veliko število prejetih košev in katastrofalen skok (36:19 za domače).

Edina Podčetrtčana, ki sta bila ta večer strelsko razpoložena sta bila Aljoša Remus, ki je dosegel 17 točk, 16 točk pa je dodal Jernej Pešič. Slednji je srečanje videl takole: "Po taki tekmi je težko bit pameten. LTH Castings Škofja Loka nas je nadigrala v vseh pogledih igre. Vidi se, da trenirajo veliko več od nas. Dokler smo se držali trenerjevih navodil, smo bili skupaj. V drugi četrtini so nas nadskakali in to jim je prineslo rezultat. Čestitke Loki za preprečljivo zmago in jim želim vse najboljše v nadaljevanju sezone. Na nas pa je, da v tem premoru treniramo in pozabimo na to tekmo ter se osredotočimo na naslednje tekme, ki prihajajo."

Ekipa LTH Castinga je sedaj sama na prvem mestu, z zmago več od Podčetrtčanov. Ti imajo točko več od Lastovke, ki je na domačem terenu nepričakovano visoko izgubila s Triglavom.

Do konca rednega dela lige je še osem krogov v katerih se lahko karte še kako premešajo. Že sedaj pa je jasno, da prvo mesto vodi direktno v prvo ligo, drugo in tretje uvrščeni ekipi pa bosta pot do tja iskali v dodatnih kvalifikacija. V prvi ligi seveda še ni nič odločenega, najslabše pa kaže Elektri, ki v petnajstih tekmah še nima zmage in je najresnejši kandidat za izpad iz lige. Na mestih, ki vodijo v dodatne kvalifikacije pa sta trenutno Maribor Nova KBM in presenetljivo Helios, ki je v letošnji sezoni dodobra oklestil proračun, kar pa se takoj pozna tudi na rezultatih.

Vse ekipe sedaj čaka tritedenski premor, ki bo zagotovo dobrodošel za uigravanje pred odločilnim delom sezone. V naslednjem krogu prihaja v Podčetrtek ekipa Hrastnika, ki je v seriji treh zmag, kljub vsemu pa vloga favoritov pripada Podčetrtčanom.