Gledalcev: 100

KK Terme Olimia Podčetrtek : Hrastnik
83 - 70 (16-16 16-8 24-29 27-17)

Strelci KK Podčetrtek: Kavgič 18 + 14 skokov, Žvan 15, Štruc 13, Spešič 8, Globovnik 6, Pešič 6, Kočevar 5, Trupaj 4, Remus 4, Gobec 2, Švigelj 2, Kolar

Po tritedenskem premoru so drugoligaške ekipe zopet nadaljevala s tekmami drugega dela prvenstva. Podčetrtčani so v tem času dobro trenirali in se pripravljali za zadnjih osem tekem sezone, ki bodo odločale o končnih razvrstitvah.

Prva naloga, ki je čakala košarkarje iz Podčetrtka je bila ekipa Hrastnika. Ta se je po slabem prvem delu sezone okrepila in v svoje vrste pripeljala tri nove igralce, ki so postali nosilci moštva. Hrastnik je pred to tekmo nanizal tri zmage, kljub temu pa je bila vloga favoritov na strani Podčetrtka. Kakšnih 150 gledalcev, ki se jih je zbralo v domači dvorani je v prvih desetih videlo izenačeno srečanje, kjer si nobena izmed ekip ni nabrala občutnejše prednosti, moštvi pa sta se kar petkrat izmenjali v vodstvu.

Ob takšni izenačenosti je bil tudi rezultat prve četrtine temu primernih 16:16. Nadaljevanje pa je nato vendarle prineslo igro, ki krasi košarkarje Podčetrtka v tej sezoni. Delni izid 10:0 je bil dosežen predvsem po zaslugi Igorja Spešiča, ki je prispeval osem točk, gostje pa niso zadeli koša kar prvih pet minut druge četrtine.

Hrastnik je nato vzpostavil ravnotežje v igri, ekipi pa sta odšli na odmor pri rezultatu 32:24 za domače.

Po glavnem odmoru je sledila tretja četrtina v kateri Podčetrtčani kažejo v tej sezoni najboljšo igro in lomijo svoje nasprotnike, toda tokrat temu ni bilo tako. Gostje so vseskozi dihali za ovratnik domačim, največ preglavic pa je Podčetrteški obrambi povzročal Davor Sattler, ki je praktično sam držal goste v igri.

Devet minut pred koncem tekme je Hrastnik izenačil na 56:56, nato pa je Podčetrteški mlin začel mleti. Razigrani Rene Žvan je ob pomoči soigralcev polnil koš nasprotnikov in prednost se je povečevala iz minute v minuto. Ko je Žvan dobri dve minuti pred koncem zadel za 78:66 je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma.

Izmed posameznikov lahko na obeh straneh izpostavimo po enega igralca, ki sta v svojih ekipah izstopala. Pri gostih je bil to večer Davorja Sattlerja, ki je na koncu dosegel kar 31 točk, pri domačih pa Adina Kavgiča, ki je še enkrat več dokazal svoje kvalitete in tekmo končal s 18 točkami in 14 skoki.

Trener Boris Zrinski je bil z novo zmago seveda zadovoljen, po tekmi pa povedal naslednje: "Hrastnik je s prihodom Blaža Lobeta, Davorja Sattlerja in Robija Urbančiča povsem druga ekipa. Sattler nam je povzročal probleme v napadu. Mi smo dosegli zmago po zaslugi odličnega skoka in obrambe. Tokrat si posebno pohvalo zasluži Adin Kavgić, ki je odlično skakal in odigral obrambo, ostali moji igralci pa so igrali korektno v obrambi."

Podčetrtčani so lahko zadovoljni tudi z razpletom ostalih tekem tega kroga, saj sta oba najbližja zasledovalca, Lastovka in Kolpa, zabeležila poraz. V naslednjem krogu ekipa Podčetrtka odhaja v Celje, ki na domačem parketu velja za neugodnega tekmeca.