Gledalcev: 150

ECE Celje : KK Terme Olimia Podčetrtek
66 - 83 (15-18 19-27 19-18 13-20)

Strelci KK Podčetrtek: Kavgič 22, Spešič 12, Štruc 11, Remus 9, Švigelj 7, Gobec 7, Pešič 5, Žvan 5, Trupaj 2, Kočevar 2, Globovnik 1, Štukelj

Minuli vikend so naši košarkarji gostovali pri sosedih iz Celja in celo nekoliko lažje od pričakovanj slavili zanesljivo zmago. Razlog za nekaj negotovosti pred srečanjem je bila predvsem tekma teh dveh nasprotnikov v prvem delu sezone, kjer so Celjani v Podčetrtku drago prodali svojo kožo in skoraj presenetili varovance Borisa Zrinskega.

Na tokratnem lokalnem derbiju se je zbralo lepo število gledalcev, ki so videli izenačen uvod v tekmo, saj si v prvi četrtini nobena izmed ekip ni priigrala občutnejše prednosti. Rezultatska izenačenost je trajala vse tja do 15. minute, ko je semafor v dvorani gimnazije Celje center kazal 30:30.

Nato so Podčetrtčani stopili na plin in v pičlih dveh minutah in pol naredili delni izid 10:0, priigrano prednost pa do polčasa še nekoliko povečali, tako da sta ekipi odšli na odmor pri rezultatu 45:34 za igralce iz Kozjanskega.

Po glavnem odmoru se razmerje moči ni spremenilo, saj je bilo vsako znižanje Celjanov pod mejo desetih točk takoj izničeno. Svoj dan je zopet imel Adin Kavgič, ki je ob podpori svojih soigralcev neusmiljeno polnil obroč domačih.

V zadnjih deset minut srečanja so Podčetrtčani vstopili s prednostjo +10. To še seveda ni zagotavljalo zmage, ko pa je dobre štiri minute pred koncem Jernej Pešič zadel za vodstvo 77:62, so vsi v dvorani vedeli kdo se bo veselil zmage.

Zadnje minute so Podčetrtčani odigrali rutinirano in zabeležili trinajsto zmago v sezoni. Zmaga je bila predvsem po zaslugi dobre obrambe Podčetrtčanov in dejstva, da Celjani niso bili konkurenčni pod obročem.

Trener Boris Zrinski je po zmagi za portal Slovenska košarka povedal naslednje: "Šlo je za neke vrste derbi. Ne glede na visoko zmago tekma še zdaleč ni bila lahka. Domačinom se je poznala odsotnost Quendrima Hajdaraja, ki se je poškodoval na treningu. Mi smo z večjo rotacijo stopnjevali ritem in zasluženo zmagali. Veseli dejstvo, da smo v trenutkih krize, odigrali pametno in odgovorili na poskuse nasprotnikovega presinga."

Dobra predstava je uspela tudi Igorju Spešiču, ki je trenerjevim besedam dodal to: "Zelo korektna tekma z obeh strani. Mi smo se držali navodil, ki nam jih je naročil naš trener in zmaga ni bila vprašljiva. Mislim, da si ob tej priložnosti zaslužita pohvale sodnika, ki sta sodila korektno. Gremo po nove zmage."

Da je zmaga proti Celju še lepša so poskrbeli igralci Slovana, ki so v Škofji Loki pripravili veliko presenečenje in ugnali vodilni LTH Castings. Podčetrtčani so se sedaj izenačili z vodilno ekipo, ki pa jo v naslednjem krogu čaka še derbi z Lastovko v gosteh. Seveda pa čaka tudi Podčetrtčane zahtevna naloga, saj prihajajo v goste igralci Plame Pur, ki imajo za sabo štiri zmage v nizu in v drugem delu sezone kažejo povsem drugačen obraz.