ČLANI: 2 SKL, 17. krog

14.3.2015 - ŠD Podčetrtek
Gledalcev: 100

KK Terme Olimia Podčetrtek : Plama Pur

Strelci KK Podčetrtek: Remus 19, Štruc 17, Pešič 15, Spešič 8, Žvan 8, Kavgič 6 + 14 skokov, Trupaj 4, Švigelj 2, Globovnik, Kočevar, Gobec, Remih

Na domačem parketu so naši košarkarji gostili ekipo Plame Pur iz Ilirske Bistrice in upravičili vlogo favorita, ter tako ostajali v koraku s Škofjeločani na prvem mestu. Vseeno pa zmaga ni bila lahka, saj so se gostje pokazali kot čvrsta ekipa in se še enkrat več dokazali kot neugoden nasprotnik za Podčetrtčane. Gostje iz Ilirske Bistrice so drugoligaš postali šele v lanski sezoni, toda že v krstni sezoni so igrali kvalifikacije za prvo ligo, kjer pa si niso uspeli izboriti napredovanja. V letošnji sezoni je ekipa ostala enaka, le da jih je zapustil Adin Kavgić, ki je okrepil prav Podčetrtčane.

Tekmo so bolje odprli gostje in hitro povedli s 5:0, toda že dobro minuto in pol kasneje so Podčetrtčani vodili s 11:9. V atraktivni prvi četrtini so nato gledalci videli igro koš za košem, končni rezultat prvega dela igre pa je postavil Igor Spešič, ki je z dvema zadetima prostima metoma domačim priigral prednost 29:24.

V 14. minuti smo videli izenačenje na 35:35, nato pa se je začel juriš varovancev Borisa Zrinskega. V šestih minutah so naredili delni izid 12:2 in se odlepili na +10. V prvem polčasu je bil za igralce Plame nezaustavljiv predvsem Jure Štruc, ki je že v tem delu igre dosegel 14 točk.

V glavnem odmoru so na parket stopili najmlajši pionirji domačega kluba in pokazali, da kljub mladosti tudi oni znajo dobro obvladati žogo.

Nadaljevanje tekme v drugem polčasu je v uvodnih minutah postreglo s še drugim jurišem domačih, ki so v 25. minuti tekme pobegnili že na +20 (60:40). Domači košarkarji so imeli vse niti v svojih rokah in že nekajkrat poskusili z atraktivnimi zaključki, toda zgodil se je nepričakovan padec v igri. Gostje so potrebovali devet minut in se nevarno približali na 65:62. K sreči pa so domači še pravi čas prebrodili krizne minute in sledila je napeta končnica, kjer so domači navijači trepetali za zmago. Toda znanje, izkušnje in sreča so nagnili tehtnico na stran Podčetrtčanov.

Zmago sta z uspešnim izvajanjem prostih metov potrdila Rene Žvan in Jernej Pešič in ekipa se je veselila že štirinajste zmage v sezoni.

Najboljši strelec v vrstah kozjanskega drugoligaša je bil Aljoša Remus, velik doprinos k slavju pa je dodal s 17 točkami tudi Jure Štruc, ki je po tekmi za portal Slovenska košarka povedal: "Prva četrtina je bila v znamenju napada, na nobeni strani se ni igrala močna obramba. Tekma je bila zanimiva za gledalce, za trenerja pa ne, saj se nismo v obrambi držali dogovorov. Med polčasom smo se dogovorili, da bomo stisnili v obrambi in tako povišali vodstvo, kar nam je tudi uspelo. A Plama pur se je vrnila v igro in se približala na 2 točki zaostanka. Na srečo se ni ponovila zgodba iz Ilirske Bistrice, kjer je bila identična tekma. Na koncu smo zasluženo zmagali. Zmago posvečamo Boštjanu Trupaju, ki je v četrtek praznoval okroglih 30 let."

Glavni »krivec«, da Podčetrtška ekipa, tako uspešno niza zmage v letošnji sezoni, Boris Zrinski je dodal: "Tekma je bila podobna srečanju v Ilirski Bistrici. Imeli smo dovolj koncentracije, da smo v zadnjih minutah dosegli pomembne koše. Zasluženo smo zmagali. Ekipa Plame pur, ki igra čvrsto pod košem, nam ne leži najbolj. Posebne pohvale si ne zasluži noben igralec. Se pa zavedamo, da je lažje igrati proti nam, saj so vsi nasprotniki, ki pridejo v Podčetrtek, brez pritiska. Mi imam svoje cilje in do konca sezone si želimo zmagovati."

Že v petek pa je bil odigran derbi kroga med LTH Castingsom in Lastovko, ki so ga zanesljivo dobili Škofjeločani. Pet krogov pred koncem sta tako LTH Castings in Podčetrtek poravnana na prvem mestu in vodita pred zasledovalci s tremi zmagami prednosti. Toda razpored do konca lige je še za Podčetrtčane težak. Najprej jih v naslednjem krogu čaka gostovanje pri Triglavu. Ta je na lestvici sicer na sedmem mestu, ampak spomnimo, da so v prvem delu ugnali Podčetrtčane na njihovem parketu, prav tako pa so v gosteh premagali Lastovko, tako da bo delo vse prej kot lahko.