Gledalcev: 100

Triglav Elektro Gorenjska : KK Terme Olimia Podčetrtek
84 - 83 (14-22 30-15 16-31 24-15)

Strelci KK Podčetrtek: Štruc 22, Remus 17, Žvan 10, Kavgič 8, Trupaj 7, Pešič 5, Spešič 5, Švigelj 5, Kočevar 2, Gobec 2, Globovnik, Štukelj

V prvem delu sezone so imeli naši košarkarji dva poraza. Prvega jim je zadala ekipa LTH Castingsa, drugega pa nekoliko nepričakovano, na domačem terenu, ekipa Triglava. Zgodba pa se je v drugem delu sezone zopet ponovila. Podčetrtčani so v Kranj odpotovali po novi dve točki v boju za prvo mesto s Škofjeločani, vendar je bila tamkajšnja ekipa nekoliko spretnejša v zaključku tekme in zadala četi Borisa Zrinskega četrti poraz.

V športni dvorani Planina je kakšnih 100 gledalcev videlo izenačen uvod v tekmo, prvo občutnejšo prednost pa so si priigrali Podčetrtčani, ki so v osmi minuti tekme, po trojki Jerneja Pešiča, povedli s 22:14. Priigrano prednost so Podčetrtčani nato držali vse tja do 16. minute, nato pa so Gorenjci v pičlih štirih minutah, naredili delni izid 14:3 in na polčas odšli s prednostjo +7 (44:37).

Drugi del igre je bolje začela ekipa iz Kozjanskega, ki je v treh minutah izničila vodstvo domačih in izid je bil ponovno izenačen (49:49). Toda nalet Podčetrtčanov niti v nadaljevanju ni popuščal in pred zadnjimi desetimi minutami so si priigrali osem točk naskoka (68:60). V tekmi polni preobratov pa so domači zopet našli svojo igro in se v 35. minuti vrnili nazaj v vodstvo 75:74.

Vse je napovedovalo izenačeno končnico, do katere je tudi prišlo. Trideset sekund pred koncem je Aljoša Remus poravnal na 82:82, Triglavani pa so petnajst sekund pred koncem zgrešil met za tri točke. Skok je pobral Adin Kavgič nad katerim je bila narejena osebna napaka. Adinu je pri izvajanju prostih metov roka dvakrat zatrepetala in gostje so imeli napad za zmago. Toda Rene Žvan je naredil osebno napako nad Nejcem Marinčičem, ta pa rutinirano zadel oba prosta meta. Šest sekund pred koncem je Zrinski vzel minuto odmora po kateri so Podčetrtčani iz napada izvlekli novo izvajanje prostih metov Kavgiča. Ta je prvi met zadel, drugega pa žal ne in tekma je bila končana.

Podčetrtčani so letos v ligi odigrali kar nekaj napetih končnic, žal pa je to bila prva, ki se ni končala v njihovo korist. Zanimivo je tudi dejstvo, da so Podčetrtčani med tednom odigrali prijateljsko tekmo z Novo KBM iz Mariborom, ki bije boj za obstanek v prvi ligi in tekmo prav tako izgubili za točko.

Najuspešnejši strelec tekme v Kranju je bil Jure Štruc, ki je dosegel 22 točk, 17 točk pa je dodal Aljoša Remus. Rene Žvan je bil po tekmi redkobeseden: "Čestitke igralcem Triglava za zmago. V zaključku tekme nismo bili dovolj zbrani tako mi kot sodniški par."

Podčetrtčani so tako zopet izgubili stik s Škofjeločani, ki so sedaj sami na prvem mestu. Do konca rednega dela sezone so sedaj še štiri tekme. Igralci Podčetrtka za uvrstitev v dodatne kvalifikacije potrebujejo le še eno zmago, medtem ko je prvo mesto, zaradi sobotnega poraza s Triglavom, sedaj težko ulovljivo. Naslednji nasprotnik Termalcev bodo igralci Parkljev, ki v petek gostujejo v Podčetrtku. Dvomov o favoritu na domačem parketu ni, bo pa se potrebno za zmago zelo potruditi, saj je ekipa iz Ljubljane v zadnjih dveh tekmah zabeležila zanesljivi zmagi.