ČLANI: 2 SKL, 19. krog

Z zmago nad Parklji zagotovljene najmanj dodatne kvalifikacije

27.3.2015 - ŠD Podčetrtek
Gledalcev: 150

KK Terme Olimia Podčetrtek : Plama Pur

Strelci KK Podčetrtek: Štruc 22, Kavgič 12, Trupaj 10, Švigelj 10, Spešič 9, Kočevar 7, Globovnik 4, Žvan 3, Štukelj 3, Gobec, Remih, Remus

Domača ekipa je v tekmo krenila brez Aljoše Remusa in Jerneja Pešiča, ki zaradi zdravstvenih težav nista bila v kadru za srečanje. Uvod v tekmo je bil povsem po notah Podčetrtčanov, ki so že po treh minutah igre vodili s 8:2. Pet minut pozneje je Boštjan Trupaj zadel za 17:12, toda gostje iz Ljubljane so do konca četrtine naredili preobrat in po prvih desetih minutah igre vodili s 21:19.

Vodstvo gostov pa ni trajalo dolgo, za to poskrbel, ta večer razpoloženi Jure Štruc, ki je s tremi zaporednimi koši, ob delnem izidu 8:0 popeljal Podčetrtčane nazaj v vodstvo (27:21). Toda gostje, ki jih vodi najmlajši trener v ligi Jaka Zalaznik, se niso predali in do polčasa ponovno izenačili na 40:40.

Drugi del igre sta s trojkama odprla Štruc in Trupaj, nato pa so Podčetrtčani počasi začeli lomiti nasprotnika. Ko je dobre tri minute pred koncem, Žiga Švigelj zadel za +9 (71:62) se je zmaga že nasmihala. Ker Podčetrtčani v tej sezoni premorejo tudi izkušnje, končnica ni bila vprašljiva in nova zmaga je bila v žepu. V zadnjih minutah tekme je domači strateg Zrinski ponudil priložnost mladima Tony Remihu in Primožu Štuklju.

Prvi strelec srečanja je bil Jure Štruc, ki je tekmo videl takole: "Dosegli smo novo zmago pred domačim občinstvom. Tekma ni bila najlepša, a šteje le zmaga. Mogoče se je v prvem polčasu poznalo, da smo zaradi poškodb slabše trenirali. V drugem polčasu smo stopili skupaj, naredili razliko in zmagali. Pohvalil bi Primoža Štuklja, ki je dosegel prve članske točke."

Zajetno minutažo je dobro izkoristil Žiga Švigelj, ki je dosegel 10 točk in dokazal svoj talent, po tekmi pa povedal naslednje: "Začetek tekme je bil rahlo nervozen z naše strani, poznala se je odsotnost dveh igralcev prve peterke, Aljoša Remusa in Jerneja Pešiča. Veliko število izgubljenih žog se je poznalo na rezultatu, saj nikakor nismo mogli narediti razlike. Pobudo je držal Jure Štruc, ki je odlično zadeval v prvem polčasu. Po dogovoru v garderobi smo odločneje krenili v drugi polčas in do sredine zadnje četrtine odločili tekmo v našo korist. Priložnost sta dobila tudi najmlajša igralca v ekipi, izkoristil jo je Primož Štukelj s svojimi prvimi točkami v drugi ligi. Uvrstitev v končnico bo prinesla psihološko razbremenitev ekipe, tako da gremo na zadnje 3 tekme povsem neobremenjeni."

Sedaj čaka drugoligaše štirinajst dni premora, nato pa še zadnje tri tekme rednega dela. Kot kaže bo prvak lige ekipa Škofje Loke, saj je težko verjeti, da bi v zadnjih treh krogih, dvakrat izgubila. Dodatne kvalifikacije si je že zagotovila ekipa Podčetrtka, medtem ko bo poleg njih tam najverjetneje Lastovka, ki ima dve zmagi prednosti pred zasledovalci. V prvi ligi direkten izpad grozi Elektri, medtem ko sta trenutno na mestih, ki vodijo v dodatne kvalifikacije, ekipi Maribora Nova KBM in Hopsi iz Polzele.