ČLANI: 2 SKL, 1. krog

17.10.2014 - ŠD Podčetrtek

KK Terme Olimia Podčetrtek : KK Kolpa Črnomelj

Strelci KK Podčetrtek: Remus 19, Žvan 13 (7 skokov, 6 podaj), Štruc 11, Kavgič 10, Globovnik 10, Trupaj 6 (9 skokov), Spešič 5, Švigelj 5, Pešič 4, Kočevar 3, Gobec, Remih

S petkovo tekmo med našo ekipo in Kolpo se je uradno pričela nova sezona 2.SKL. Podčetrtčani, ki imajo v letošnji sezoni visoke cilje, so v tekmi veljali za favorita in to vlogo tudi zanesljivo upravičili. Kolpa, ki je v lanski sezoni zasedla sredino lestvice, je pred pričetkom letošnjega tekmovanja, dodobra spremenila svoje moštvo. Ekipo je zapustil Rene Žvan, ki je okrepil prav Podčetrtčane, klub je podpisal aneks o sodelovanju s Krko, ki jim je za to sezono v kaljenje poslala tri reprezentante naših mlajših državnih selekcij (Zupana, Janca, Kužnika), trener moštva pa je postal Vladimir Anzulović, ki poleg tega opravlja pri Krki vlogo vodje mladinskega pogona.

Domači strateg Boris Zrinski se je v tednu pred tekmo moral nekoliko ubadati z zdravstvenimi težavami nekaterih svojih varovancev, vendar so bili na koncu vsi v kadru za tekmo. Prav tako se je moštvu šele med tednom priključil letošnji novinec Adin Kavgić, ki se je vrnil iz Japonske, kjer je bil na finalu svetovne serije ulične košarke v igri 3 na 3. Pred nekaj več kot 150 gledalci smo v večnamenski dvorani Podčetrtek videli dober začetek našega moštva, ki si je že v peti minuti, po zadeti trojki Jureta Štruca, priigralo prednost osmih točk (14:6). Tudi v nadaljevanju je igra naših ostala na visokem nivoju, kar priča rezultat 29:19, ki ga je kazal semafor ob koncu prve četrtine. V nadaljevanju smo zopet na parketu videli prevlado domače ekipe, ki je v osemnajsti minuti povedla s kar +26 (51:25). V tem delu igre smo se lahko prepričali, kakšna okrepitev za moštvo je organizator igre Rene Žvan, ki je s svojo hitrostjo in pregledom razigraval svoje soigralce. Ta visoka razlika, pa kakor da je nekoliko uspavala naše igralce in Dolenjci so po polčasu pričeli počasi topiti to vodstvo. Tretja četrtina je pripadla v njihovo korist z rezultatom 23:13 in prednost naših igralcev se je hitro zmanjšala na +11. Nalet Črnomaljcev je svoj vrhunec dosegel v 32. minuti, ko so se uspeli nevarno približati na 67:61, toda v zgolj minuti igre je sledil odgovor z delnim izidom 7:0 in prednost je bila zopet varnih + 13. Sam zaključek tekme je ekipa iz Kozjanskega odigrala mirno in prva zmaga je bila v njihovih rokah. Najboljši strelec pri naših košarkarjih je bil Aljoša Remus, ki je dosegel 19 točk, pri gostih pa je bil prvo ime srečanja center Anže Cerkovnik, ki je dosegel 17 točk.

Trener Boris Zrinski je po tekmi povedal naslednje: "Na tekmi se je poznalo, da je bil to začetek prvenstva. V uvodu je bilo prisotno veliko nervoze. Odločilna je bila druga četrtina, v kateri smo prišli do visokega vodstva. V tretji četrtina nas je visoka razlika uspavala. V zaključku srečanja smo s pravim pristopom zabeležili prvo zmago, za kar čestitam mojim igralcem."

Kljub bolezni je na tekmi dobro predstavo pokazal Jure Štruc, ki je srečanje videl takole: "Tekmo smo začeli tako kot smo se dogovorili. Kolpa ima dobro ekipo, nekaj igralcev tudi iz Krke. Dobro smo se pripravili na njihovo agresivno igro, trener Boris Zrinski je pripravil dobro taktiko. Žal smo v drugem polčasu popustili, a smo na koncu zasluženo zmagali."

V naslednjem krogu čaka Podčetrtčane gostovanje na Kodeljevem, kjer se bodo pomerili s Slovanom. Ta je v prvem krogu slavil pri novincu iz Ajdovščine. Gostovanje pri enemu izmed favoritov za prva mesta bo vsekakor dober pokazatelj moči naše ekipe, zmaga pa bi proti direktnemu konkurentu za vrh štela dvojno.