Gledalcev: 50

Litija : KK Terme Olimia Podčetrtek
73 - 87

Strelci KK Podčetrtek: Kavgič 18 + 12 skokov, Žvan 13, Trupaj 11, Remus 11, Globovnik 8, Štruc 8, Spešič 7, Pešič 5, Kočevar 2, Švigelj 2, Remih 2, Gobec

Košarkarji Podčetrtka so v dvajsetem krogu gostovali pri zadnjeuvrščeni Litiji in zabeležili novo zanesljivo zmago. Litijani so se enakovredno upirali prvih petnajst minut igre nato pa so Podčetrtčani zagospodarili na igrišču in dosegli novi dve točki. Zmago so zabeležili tudi igralci LTH Castingsa in Lastovke, tako da dva kroga pred koncem ni prišlo do sprememb na prvenstveni lestvici.

Na gostovanje v Litijo so Podčetrtčani ponovno krenili v popolni zasedbi, saj sta se v ekipo vrnila Aljoša Remus in Jernej Pešič, ki proti Parkljem nista nastopila. Na prvi tekmi so varovanci Borisa Zrinskega imeli nemalo težav z Litijani, saj so zmago izvlekli šele v končnici. Tokrat pa je bilo drugače.

Domače moštvo, ki ga vodi Džemo Ibiši, je v začetku tekme imelo pobudo in si že v tretji minuti priigralo prednost 13:5. Podčetrtčani, so do konca četrtine prednost domačih nekoliko omilili (22:17), v petnajsti minuti pa po zadetem prostem metu Igorja Spešiča, prvič na tekmi povedli. Po vodstvu pa je igra Podčetrtčanov stekla v pravo smer. Do polčasa so si igralci Podčetrtka priigrali prednost petih točk (46:41).

To prednost so nato držali vse tja do 31. minute, ko so gostje s trojko Gašperja Ovnika približali na 61:60. Približanje Litijanov pa kakor, da je podžgalo Podčetrtčane, ki so začeli igrati igro, ki jih krasi v tej sezoni. V petih minutah so pobegnili na +13 (80:67) in dobre dve minuti pred koncem je bil zmagovalec znan.

Najboljši strelec v vrstah Podčetrtških košarkarjev je bil Adin Kavgič, ki je 18 točkam dodal še 12 skokov, po tekmi pa je za portal Slovenska košarka povedal naslednje: "Zmaga in dve točki, ostalo gre v pozabo. Čestitam Litijanom za dobro in fair tekmo ter srečno naprej. Na nas pa je, da stopnjujemo formo in željo, saj najpomembnejše tekme šele prihajajo."

Trener Boris Zrinski kljub zmagi nad igro svojih varovancev ni bil najbolj zadovoljen: "V tekmo z Litijo smo slabo vstopili, saj so nas domačini skozi celotno prvo četrtino rešetali z meti za 3 točke. V drugem polčasu smo izboljšali igro v obrambi in strnili odpor domačinov. V igri smo imeli vzpone in padce, zmago je dosegla celotna ekipa, tako da si nihče ne zasluži posebne pohvale ali graje. Dvotedenski premor nam je sodeč po igri, ki smo jo prikazali v Litiji, bolj škodoval kot koristil. Kljub vsemu vemo, kaj nas čaka do konca prvenstva. Želimo nadaljevati zmagovalni ritem in se osredotočiti na preostali dve tekmi predvsem na dvoboj z Vzajemci Lastovko."

Uradna registracija tekme se je sicer končala 20:0 za Podčetrtčane, saj je krovna košarkarska organizacija KZS pričela s striktnimi sankcijami nad ekipami, ki jim dolgujejo. Kazen je poleg Litije doletela tudi ekipo Slovana, obe ekipi pa nista prejeli niti točke za sodelovanje. Še bolj žalostna zgodba se je zgodila v prvi ligi, kjer je mariborski prvoligaš Nova KBM zaradi dolgov izstopil iz tekmovanj v vseh selekcijah. Tako je sedaj jasno, da bo iz prve lige izpadel propadli Maribor, pet krogov pred koncem lige za obstanek, pa je jasno, da bo dodatne kvalifikacije igrala Elektra. Druga ekipa še ni znana, so pa trenutno na tem mestu igralci Hopsov iz Polzele. Podčetrtčane čakajo do konca rednega dela še dve tekmi. Najprej v soboto doma gostijo predzadnjo Ajdovščino, nato pa odhajajo na zelo pomembno gostovanje k Lastovki.