Gledalcev: 50

Slovan : KK Terme Olimia Podčetrtek
79 - 90 (16-12 21-24 17-26 25-28)

Strelci KK Podčetrtek: Brodnik in Varagić po 13; Remus 24, Kavgić 18

V enem izmed derbijev kroga 2. SKL so naši košarkarji na gostovanju pri Slovanu prišli do nove zmage in tako ob Triglavu in Lastovki ostajajo edina neporažena ekipa. Slovan je v primerjavi z lansko sezono, ko so nastopali med prvoligaši, dodobra pomladil ekipo, toda kljub vsemu je bil njihov cilj pred pričetkom sezone hitra vrnitev ligo v prvo ligo. Pri naših je tokrat zaradi bolezni manjkal Jure Štruc.

Začetek srečanja je pripadel domači ekipi, ki je po desetih minutah igre vodila s 16:12. Do polčasa je Podčetrtčanom uspelo zmanjšati razliko na -1 (37:36), nato pa je po glavnem odmoru ekipa iz kozjanskega zaigrala veliko bolje in prednost je kmalu začela naraščati.

Varovanci nekdanjega reprezentanta Simona Petrova, ki letos vodi ekipo iz Kodeljevega, so poskušali z agresivno igro po celem igrišču, vendar naši košarkarji priigrane prednosti niso več izpuščali iz rok.

Največ težav sta Ljubljančanom povzročala Aljoša Remus in Adin Kavgič, ki sta bila tudi prva strelca tekme s 24 oziroma 18 točkami. Dobro tekmo je odigral tudi Žiga Švigelj, ki je v dvaindvajsetih minutah dosegel 8 točk in še enkrat več dokazal, da se lahko na njega v prihodnosti resno računa.

Trener Boris Zrinski je po tekmi za portal Slovenska košarka povedal naslednje: "Vedeli smo, da bo ekipa Slovana povsem drugačna kot na prvi tekmi v Ajdovščini, kjer je igrala brez Tadeja Mihaliča in Matica Sirnika. V tekmo smo vstopili nervozno, poznala se nam je odsotnost Jureta Štruca. V nadaljevanju srečanja je slednjega dobro nadomestil mladi Žiga Švigelj. V drugem polčasu smo kaznovali hitre napade domačinov in zasluženo zmagali."

Novinec v dresu Podčetrtka Adin Kavgič pa je tekmo videl takole: "Nismo blesteli, še posebej v prvem polčasu naša igra ni bila najbolj gledljiva. Imamo še dosti rezerv in ta premor nam bo dobro koristil, da se zapremo v telovadnico in pilimo našo igro. Čestitke Slovanu za fer in dobro igro. Ta mlada ekipa je na dobri poti."

Prihodnji vikend ni na razporedu ligaških tekem, v tednu za tem pa prihaja v Podčetrtek eden izmed favoritov 2. SKL LTH Castings iz Škofje Loke, ki pa je v tem krogu nekoliko presenetljivo doma izgubil z novincem v ligi Ajdovščino. Še pred tem bo med tednom, v torek, 11.11., na vrsti tekma tretjega kroga pokala Spar, kjer bodo naši košarkarji v prvi tekmi gostovali v dvorani Hruševec, pri tamkajšnjem Tajfunu Šentjur. Sreča pri žrebu košarkarjem iz Podčetrtka sicer ni bila naklonjena, toda kljub vsemu gre za atraktivnega tekmeca, ki ga bomo lahko videli tudi teden dni kasneje na povratni tekmi v Podčetrtku.