ČLANI: 2 SKL, 3. krog

8.11.2014 - ŠD Podčetrtek
Gledalcev: 150

KK Terme Olimia Podčetrtek : LTH Castings

Strelci KK Podčetrtek: Remus 24, Pešič 16, Trupaj 8, Kavgič 8, Švigelj 4, Štruc 4, Kočevar 3, Žvan 3, Spešič 3, Globovnik 2, Remih, Gobec

Naše člansko moštvo je v preteklem tednu čakal dvojni razpored, v obeh tekmah pa so parket zapustili kot poraženci.

Najprej so med tednom v dvorani Hruševec odigrali prvo tekmo 3. kroga pokala Spar, kjer jim je žreb dodelil prvoligaša iz Šentjurja. Če se je ekipa Borisa Zrinskega v prvem polčasu še dobro upirala favoriziranim domačinom (45:39), so v drugem polčasu Šentjurčani zaigrali v višji prestavi in si priigrali visoko prednost pred povratno tekmo (107:64). Najboljši strelec v našem moštvu je bil Jernej Pešič, ki je dosegel 15 točk.

In če je bil poraz proti Tajfunu nekako pričakovan, za prvenstveno tekmo proti Škofjeločanom temu ne moremo trditi tako. Gostje so v prejšnjem krogu doma izgubili proti Ajdovščini, kar je bilo presenečenje kola. Toda ekipa, ki jo vodi Gašper Potočnik, ki je tudi pomočnik Jureta Zdovca pri članski reprezentanci, je tokrat pokazala povsem drugačen obraz in zasluženo slavila. Naša ekipa je v tekmo stopila kompletna, vendar so se nekateri igralci v tednu pred tekmo ukvarjali s poškodbami in boleznimi, kar se je poznalo na njihovi igri. Ekipo LTH Castingsa je pred to tekmo okrepil še organizator igre Dejan Milašinović, ki je že v prvi tekmi dokazal svoje kvalitete.

Pred lepo izpopolnjeno dvorano v Podčetrtku (zbralo se je okoli 200 gledalcev), sta ekipi krenili v srečanje zelo izenačeno, prvo nekoliko občutnejšo prednost pa so si priigrali domači igralci, ki so v peti minuti igre povedli s 15:10. Do konca prve četrtine je gostom iz Škofje Loke uspel preobrat in prvi del igre so dobili s 20:21.

Sledila je druga četrtina, ki se je na koncu izkazala za odločilno. V tem delu igre so si naši priigrali zaostanek desetih točk (35:45), pred drugim delom srečanja, pa je skrbela predvsem slaba igra v obrambi, saj so gostje prihajali do neoviranih metov, ki so jih še po vrhu vsega zadevali kot za stavo.

Po glavnem odmoru so gostje še nekoliko bolj utišali dvorano, ko so pobegnili na + 15 (35:50), a sledil je delni izid Podčetrtčanov 11:2 in znova je bilo na tribunah živahno. Domači bi se takrat lahko še nekoliko bolj približali, vendar je serija zgrešenih metov in izgubljenih žog Podčetrtčanov, gostom omogočila, da v zadnji del igre vstopijo s prednostjo desetih točk (57:67).

V zadnjih desetih minuta igre smo nato videli jalove poskuse naših košarkarjev, da se približajo, a na vsako približanje pod mejo desetih točk, so gostje našli odgovor in rutinirano zadržali prednost do konca.

Tokrat naši fantje niso imeli svojega dne, edina razpoložena igralca pa sta bila Aljoša Remus, ki je tekmo končal pri 24 točkah in Jernej Pešič, ki je dosegel 16 točk. Šepalo je predvsem v obrambi, svoje pa so dodali tudi zgrešeni »zicerji«, ki jih je bilo v tem srečanju zagotovo več kot 11 točk, kolikor je na koncu znašal poraz. Na drugi strani je bilo predvsem zanimivo opazovati 17-letnega Blaža Mešička (18 točk), ki je s strani Uniona Olimpije posojen v Škofjo Loko in je kljub svoji mladosti dokazal, zakaj velja za enega izmed perspektivnejših mladih igralcev pri nas.

Domači organizator igre Rene Žvan je v komentarju za portal Slovenska košarka tekmo videl takole: "Razlog za poraz je bila slaba obramba in nezbranost v ključnih trenutkih tekme naše ekipe in vseh ostalih akterjev na tekmi. Naslednjo soboto bo že nova priložnost, da popravimo slab vtis z včerajšnje tekme. Poraz ni tragičen, ekipa Škofje Loke je kompletna na vseh pozicijah. Če bo slednja na koncu sezone v samem vrhu 2. SKL, to ne bo nobeno presenečenje. Mi smo imeli težave s poškodbami in nismo trenirali v pravem ritmu, posledično nam nikakor ni steklo v igri."

Drugi novinec v dresu Podčetrtčanov Adin Kavgič pa je dodal: "Zaslužena zmaga gostov. Razlogi za poraz so slaba igra v obrambi, nervoza in nezbranost v ključnih trenutkih."