Gledalcev: 50

Hrastnik : KK Terme Olimia Podčetrtek
56 - 94 (15-22 15-20 16-30 10-22)

Strelci KK Podčetrtek: Kavgič 24, Štruc 21, Spešič 16, Pešič 10, Kočevar 8, Remus 4, Gobec 4, Globovnik 4, Švigelj 3, Remih, Štukelj

V Hrastniku so naši igralci pokazali eno boljših predstav v tej sezoni in povsem nadigrali domačine. Košarkarji iz Kozjanskega so v tekmo stopili brez Boštjana Trupaja in Reneja Žvana, ki okreva po poškodbi mišice.

Nasprotnika sta bila v uvodnih minutah še izenačena, prvo občutnejšo prednost pa so si priigrali naši v 7. minuti tekme, ko so po trojki Jerneja Pešiča, povedli s 19:12. V nadaljevanju so košarkarji Podčetrtka še nekoliko pritisnili na plin in so do konca prvega polčasa priigrali prednost +12 (42:30).

Po glavnem odmoru pa se je začel juriš naših fantov. Med 22. minuto in 24. minuto so v razmaku dveh minut zadeli štiri trojke (po dve trojki sta zadela Štruc in Kočevar) in prednost je poskočila na +19 (56:39). Razpoloženi so bili praktično vsi igralci, ki so stopili na parket, dominanco pod košem pa sta izkoriščala predvsem Igor Spešič in Adin Kavgič. Slednji je v svoji najboljši predstavi v dresu Podčetrtčanov dosegel 24 točk in 9 skokov in bil s svojo raznovrstnostjo nerešljiva uganka za Zasavce.

Končnih +38 je najvišja zmaga v letošnjem drugoligaškem tekmovanju in je potrditev dobre forme naših košarkarjev.

Trener Boris Zrinski je po tekmi za portal Slovenska košarka izjavil: "Obe ekipi sta nastopali v nekompletni postavi. Po začetnem otipavanju, ko smo imeli v obrambi težave s Klemnom Požinom, smo kasneje tempirali ritem in na koncu, kljub temu da smo izgubili skok, zmagali z visoko razliko. Zaradi poraza proti LTH Castingsu gremo iz tekme v tekmo. Prihodnji vikend se bomo srečali z ECE Celjem. Pričakujem tekmo polno emocij, na kateri upam, da se nam bo pridružil tudi poškodovani Rene Žvan. Celjani so proti Ajdovščini odigrali kvalitetno srečanje."

Z 21 točkami (od tega štirimi trojkami) se je na tekmi izkazal Jure Štruc, ki je po tekmi povedal naslednje: "Po slabi tekmi proti škofjeloškemu LTH Castingsu smo se zbrali in odigrali tako kot smo se dogovorili ter zasluženo zmagali. To zmago posvečamo novopečenemu očku Boštjanu Trupaju."

V prihodnjem tednu prihaja v Podčetrtek lanskoletni prvak 3. SKL, ekipa Celja. Ta je v dosedanjem delu lige zabeležila dve zmagi in dva poraza in se trenutno nahaja na lestvici dve mesti za našim moštvom.