Gledalcev: 200

KK Terme Olimia Podčetrtek : ECE Celje
79 - 77 (27-23 24-23 13-20 15-11)

Strelci KK Podčetrtek: Pešič 19, Kagič 14 + 11 skokov, Štruc 11, Trupaj 10, Spešič 9, Remus 4, Gobec 4, Žvan 3, Globovnik 3, Švigelj 2, Kočevar, Štukelj

Naši košarkarji so v petem krogu na domačem parketu gostili Celjane in v napeti tekmi prišli do letošnje četrte zmage. Za nov par točk so se morali veliko bolj potruditi, kot se je pričakovalo, toda na koncu ne šteje vtis, ampak točke. Pred ponovno zelo dobro izpopolnjenimi tribunami Podčetrtške dvorane, zbralo se je nekaj več kot 200 gledalcev, smo že v uvodnih minutah tekme videli, da bodo gostje zelo trd oreh za varovance Borisa Zrinskega.

Prvo občutnejšo prednost so si priigrali domači košarkarji, ki so v deveti minuti, s košem ta večer razpoloženega Jerneja Pešiča, povedli s 25:17. Gostje so za izenačenje potrebovali le tri minute in ekipi sta bili v dvanajsti minuti tekme poravnani na 31:31. Nato smo do polčasa videli za gledalce zelo atraktivno igro, kjer sta obe ekipi zadevali napad za napadom. Naši igralci so si v sedemnajsti minuti priigrali najvišjo prednost na tekmi +9 točk (47:38), toda gostje so se z dvema trojkama Matica Babiča v sami končnici prvega dela igre ponovno približali na -5 (51:46).

Po glavnem odmoru je Jernej Pešič zadel za 53:46, nato pa je sledil delni izid 10:0 za goste, ki so z borbeno igro prišli do vodstva s +3 (53:56). To minimalno vodstvo so nato Celjani držali vse tja do petintridesete minute igre, ko so z zadetim prostim metom Erika Felicijana povedli z 71:77. Sledila je minuta odmora v kateri je Borisu Zrinskemu vendarle uspelo prebuditi fante, ki so z agresivnejšo obrambo in dobro igro pod košem v napadu, v zgolj dveh minutah igre ponovno povedli s 78:77. V naslednjem napadu Celjanov, je v tej tekmi najučinkovitejšem igralcu gostov, Maticu Babiču uspelo zgrešiti nemogoče, izkušeni gostujoči strateg Igor Pučko pa si je ob burnem protestiranju prislužil tehnično napako, ki jo je z zadetim prostim metom izkoristil Jure Štruc. V zadnjih dveh minutah tekme smo nato videli napeto končnico, žoga pa na eni in drugi strani ni hotela v obroč. Zadnjo priložnost za izenačenje ali zmago so imeli gostje, ki so pet sekund pred koncem imeli napad, vendar je Robi Gobec ob neizdelani akciji zgrešil cel obroč in veselje domačih se je lahko začelo.

Najbolj učinkoviti igralec tekme je bil Jernej Pešič, ki je z 19 točkami potrdil dobro strelsko formo z zadnjih treh tekem.

Igor Spešič je po tretji zaporedni zmagi za portal Slovenska košarka povedal naslednje: "Tekma je bila napeta od začetka do konca. Zaradi naših napak smo gostom dovolili, da so bili z nami izenačeni skozi celotno tekmo. Na koncu smo z nekaj sreče, veliko borbenostjo in znanjem zmagali. Pokazali smo, da smo prava ekipa. Kot pravijo, zmagal je tisti, ki je boljši. Ob tem bi se zahvalil super publiki, ki je ponovno prišla v velikem številu in mi smo jih nagradili z zmago."

Dobro igro je prikazal tudi Adin Kavgič, ki je tekmo končal s 14 točkami in 11 skoki, srečanje pa je videl takole: "Težka tekma, z veliko motivacijo gostov. Dobra tekma za gledalce, za nas malo manj. A na koncu štejeta dve točki. Težko rečem, kaj je odločilo ta dvoboj. Morda sreča. Zmagala bi lahko tudi ekipa ECE Celja."

Naši košarkarji so z novo zmago na četrtem mestu, z enakim številom točk kot prvouvrščeni LTH Castings. Lahko omenimo, da je v derbiju kroga poraz proti Parkljem zabeležila Lastovka, ki je bila do sedaj še edina neporažena ekipa lige. V prihodnjem tednu čaka naše moštvo težko gostovanje v Ilirski Bistrici pri ekipi Plama Pur, ki je po slabšem začetku sezone sedaj ujela igro, ki jo je krasila v lanskem letu, ko so sezono končali na drugem mestu. Za naše moštvo, ki letos igrajo boljše v gosteh kot doma, bo to pravi preizkus, zmaga pa bi bila dobrodošla v boju za vrh lestvice.