Gledalcev: 350

Plama Pur : KK Terme Olimia Podčetrtek
78 - 87 (26-16 19-11 12-19 17-28 in 4 - 13)

Strelci KK Podčetrtek: Remus 21, Kagič 15, Štruc 12, Trupaj 10, Žvan 9, Pešič 8, Globovnik 7, Gobec 3, Kočevar 2, Spešič 2, Švigelj, Štukelj

Naši košarkarji so minulo soboto gostovali v Ilirski Bistrici in na neugodnem gostovanju prišli do četrte zaporedne zmage, ki jih je popeljala na tretje mesto prvenstvene lestvice. Domača ekipa Plama Pur je v lanski sezoni, v svojem premiernem nastopu med drugoligaši, končala na drugem mestu in igrala kvalifikacije za prvo ligo. Tam si v konkurenci Tajfuna iz Šentjurja in Elektre iz Šoštanja niso priigrali vstopnice za najvišjo ligo, so pa zato njihovi načrti v letošnji sezoni podobni lanskim. Pred sezono so ekipo nekoliko prevetrili, zapustil jih je Adin Kavgič, ki je okrepil prav Podčetrtčane, prišla pa sta Nejc Glavaš in po nekoliko slabšem uvodu v sezono še center Grega Jakhel Kolarevič.

Številčna publika, zbralo se je okoli 350 gledalcev, je videlo boljši uvod domače ekipe, ki je po dveh minutah in pol vodila z 9:0. Naši košarkarji so se nato približali na -3 (10:7), vendar so domači odgovorili z delnim izidom 11:0, ki jih je v osmi minuti popeljal na varnih 21:7. Podčetrtčane pa je čakal še en nalet Notranjcev, ki so v petnajsti minuti, po trojki Klemna Muhe, povedli z visokih + 18 (40:22), tolikšno prednost pa so zadržali do polčasa, ko je semafor kazal 45:27.

V garderobi med glavnim odmorom pa je prekaljeni trener Boris Zrinski očitno našel prave besede, saj so se po prihodu obeh ekip na igrišče vloge na parketu povsem spremenile. Juriš se je začel že na samem začetku drugega polčasa ko so naši igralci naredili delni izid 9:0, v 25. minuti pa prišli po košu Adina Kavgiča na samo šest točk zaostanka (47:41). Domači se seveda niso dali in v 28. minuti ponovno pobegnili na +13.

Še celo štiri minute do konca srečanja so domači vodili s 68:58 in redko kdo v dvorani je takrat pričakoval obrat, ki se je zgodil v zaključku tekme. V zgolj dveh minutah so naši zadeli štiri trojke (dve je prispeval Štruc, po eno pa Pešič in Remus) in ko je po prodoru zadel še Rene Žvan, so naenkrat minuto in pol pred koncem gostje iz Podčetrtka vodili s 72:74. Domači so nato po dveh uspešno izvedenih prostih metov Tilena Zalarja izenačili, v nasprotnem napadu pa je bil Aljoša Remus neuspešen in igralci Plame so dvajset sekund pred koncem imeli napad za zmago. V zadnjem napadu je sreča bila na strani Podčetrtka, saj so igralci iz Ilirske Bistrice zapravili kar nekaj metov za zmago in na vrsti so bili podaljški.

V tekmi z zelo veliko prekrški so imeli pred pričetkom podaljška pet osebnih Uroš Globovnik, Rene Žvan, Jernej Pešič in Adin Kavgič. Toda na srečo se je serija trojk naši košarkarjev iz konca rednega dela, v podaljšku še enkrat ponovila. Razmiku dobrih dveh minut so trojke zadeli Rok Gobec, Boštjan Trupaj ter še enkrat več Jure Štruc in zmagovalec je bil odločen.

Zmaga je bila resnično prigarana in gre predvsem na račun odlično odigranega drugega polčasa in mirnih rok v podaljšku. Svoje je odigrala tudi dolga klop našega moštva, najboljši strelec srečanja pa je bil z 21 točkami Aljoša Remus.

Eden izmed junakov zmage Jure Štruc je po tekmi razložil, kaj je odločilo zmagovalca: "Trener Boris Zrinski nam je med glavnim odmorom povedal, da na tak način ne moremo premagati nobene ekipe. Dejal je tudi, da se vse začne v obrambi. V prvem delu igre smo igrali katastrofalno v obrambi. Dogovor je bil, da popravimo vtis in da damo vse od sebe. V drugem polčasu smo izboljšali obrambo, kar je prevesilo tehtnico na našo stran. Izvlekli smo izgubljeno tekmo. Pokazali smo pravi karakter in da če stopimo skupaj lahko preobrnemo vsako tekmo v našo korist. Ta zmaga je zelo pomembna za nas."

Trener Boris Zrinski po je dodal naslednje: "V prvem polčasu smo slabo igrali v obrambi in pustili preveč odprtih metov. Klemen Muha nam je povzročal največ težav. V drugem polčasu je bila povsem drugačna zgodba na igrišču. Tekma je bila odprta do konca. Plama pur je imela priložnost, da odloči dvoboj v rednem delu igre. V zadnji četrtini in v dodatnih petih minutah igre se nam je odprl met za tri točke. Zmagovalec je bil tako znan že na začetku podaljška. Zasluženo smo zmagali."