Gledalcev: 150

KK Terme Olimia Podčetrtek : Triglav Elektro Gorenjska
87 - 89 (23-19 24-27 17-17 23-26)

Strelci KK Podčetrtek: Kavgič 13, Remus 12, Štruc 12, Gobec 11, Spešič 10, Žvan 10, Pešič 8, Kočevar 7, Trupaj 4, Globovnik, Remih, Švigelj

Kot zaključek sobotnega dvanajsturnega košarkarskega dogajanja v Podčetrtku je bila na sporedu tekma med domačo ekipo in Triglavom iz Kranja. Za piko na i celodnevnega dogajanja se je seveda pričakovala zmaga naših košarkarjev, vendar so to pot gostje presenetili in se nekoliko nepričakovano veselili novih dveh točk, ki so jih na lestvici popeljale pred Podčetrtčane.

Trener Boris Zrinski je na tekmi lahko računal na vse svoje fante, ki so v tekmo vstopili odločno in po šestih minutah igre vodili s 15:11. Koši so se nato vrstili napad za napadom, prva četrtina pa se je končala z rezultatom 23:19 za Podčetrtčane.

Atraktivno za gledalce je bilo tudi nadaljevanje, v katerem pa je domačim igralcem vendarle uspelo priti do občutnejše prednosti. Razpoloženi Rok Gobec je z nekaj zaporednimi točkami v 16. minuti zadel za prednost +10 (43:33), kar je bilo tudi najvišje vodstvo katere izmed ekip na srečanju. Žal pa so to prednost igralci Podčetrtka prelahko izpustili iz rok in zgolj v treh minutah, po delnem izidu 11:2, je Triglavanom zopet uspelo ujeti priključek. Polčas se je tako končal z rezultatom 47:46, že sam visok rezultat pa pove, da se je igrala košarka, kjer sta obe ekipi slabo igrali v obrambi oziroma učinkovito v napadu.

V tretji četrtini smo videli pravo redkost v košarki, saj sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, nobeni izmed moštev pa ni uspelo povesti več kot za dve točki. V zadnjih deset minut so tako Podčetrtčani vstopili z točko prednosti. V 32. minuti je Boštjan Trupaj zadel za 69:65, nato pa so sledile črne minute, ki so zagotovo odločile zmagovalca. Gorenjci so naredili delni izid kar 13:0 in štiri minute pred koncem srečanja povedli z devetimi točkami prednosti (69:78). Največje preglavice domači ekipi je delal predvsem gostujoči organizator igre Jan Bešter, ki je poleg dobrega vodenja svoje ekipe, izkoriščal hitro izpolnjen bonus Podčetrtčanov in tekmo končal 21 točkami (prosti meti 10/10).

Podobno kot prejšnji teden v Ilirski Bistrici so Podčetrtčani v že izgubljenem položaju vendarle zaigrali agresivnejše v obrambi in minuto pred koncem po košu Adina Kavgiča prišli na koš zaostanka (82:84). V napeti končnici so nato gostje zopet nekoliko pobegnili, novo upanje pa je deset sekund pred koncem tekme vlila trojka Iztoka Kočevarja za znižanje na 87:88. Pet sekund pred koncem so nato po osebni napaki Podčetrtčanov gostje zadeli enega od dveh prostih metov, Rene Žvan pa v samostojni akciji v zadnjem napadu ni uspel zadeti in zmage so se veselili igralci Triglava.

Najboljši strelec v vrstah Podčetrtka je bil Adin Kavgič, ki je dosegel 13 točk, skupaj pa je kar šest igralcev Podčetrtka doseglo mejo desetih točk.

Trener Boris Zrinski s predstavo svojih fantov ni bil zadovoljen, po tekmi pa je srečanje opisal z naslednjimi besedami: "Nam se je ponovila tekma v Ilirski Bistrici. Izredno slaba igra v obrambi v prvem polčasu in pa blokada v zadnji četrtini, ko smo dovolili gostom, da so pobegnili. Igralec, ki je odločil to tekmo je Jan Bešter, ki si zasluži čestitke za igro in številne podaje, ki so imele oči. Iskrene čestitke gostom za zasluženo zmago."

V staro formo se po poškodbi počasi vrača tudi Igor Spešič, ki je 10 točkam dodal še 12 skokov: "Težko je biti pameten po takšni tekmi. Vendar je ena na ena naša slaba obramba in kar 89 točk Triglavanov. Nismo se držali dogovora pred tekmo in to je odraz naše slabe igre. Potrebno se je zbrati odigrati dobro v obrambi in to je ključ do zmag, ki nas čakajo v nadaljevanju. Ne mečemo puške v koruzo in se bomo naprej borili za naš cilj, ki je najvišja mesta v ligi. Smo izkušena ekipa in to moramo pokazati na parketu in ne pred in po tekmi. Mojim fantom (soigralcem) sporočam, da vsi dvignemo glavo in se, tako kot sem rekel, borimo naprej. Moramo se ukvarjati s seboj in ne z drugimi. Ob tem pa apeliram na publiko, da nas naprej spodbuja v takšnem številu, kot do sedaj, in mi jim bomo vračali z borbo. Za konec škoda za ponovni poraz doma. Gremo naprej."

Podčetrtčani naslednji teden nadaljujejo serijo težkih tekem, tokrat odhajajo v goste k vodilnim Parkljem iz Ljubljane. Po nepričakovanem porazu bo potrebno strniti vrste in čim bolje odigrati gostujočo tekmo, ter z zmago zadržati stik z vodilnimi.